Суди в регіонах можуть залишитися на своїх місцях принаймні ще на рік

11 жовтня 2021 о 10:35 - 9644

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Суди в регіонах можуть залишитися на своїх місцях принаймні ще на рік

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики схвалив продовження строку дії чинної мережі судів до 1 січня 2023 року.

Ні процесуально, ні матеріально, ні організаційно на сьогодні суди не готові до укрупнення.

Про це повідомив член Вищої ради правосуддя Сергій Болотін, передає портал «Судова влада України».

Після зміни адміністративно-територіального устрою у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів в Україні згідно з Постановою Верховної Ради України № 807-IX, районними центрами в деяких випадках стали населені пункти, які не були райцентрами та на території яких не було судів. У зв’язку із цим виникла необхідність у створенні судів або їх перенесенні.

У Дніпропетровській області кількість районів скоротили втричі: з 22 – до 7, всі нові райцентри Дніпропетровщини раніше також були райцентрами.

Вища рада правосуддя пропонує: оскільки наразі триває робота над розробленням нової мережі судів, до її затвердження зберегти до 1 січня 2023 року територіальну юрисдикцію, яка діяла до ухвалення Парламентом постанови про утворення та ліквідацію районів.

Наразі ж, відповідно до чинної норми розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України № 807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року.

За словами Сергія Болотіна, в сучасних умовах заходи щодо укрупнення судів негативно вплинуть на кримінальну юрисдикцію.

«Система авторозподілу «бачить» як один об’єднаний суд ті суди, відстань між яким становить від 30 до 60 кілометрів. У разі формування колегії із суддів різних судів фактично неможливо буде проводити судові засідання.

Не вирішені також питання щодо ліквідації і утворення судів як юридичних осіб (стосовно місця зберігання печатки, передання архіву). І за три місяці, до 1 січня 2022 року, навряд чи вдасться врегулювати ці питання в повному обсязі», – пояснив член ВРП.

Після обговорення законопроєкту № 5387 про продовження на рік строку дії чинної мережі судів на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Комітет рекомендував включити вказаний законопроєкт до порядку денного шостої сесії Верховної Ради України IX скликання.

Раніше «Лица» писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: