«Стратегія Dnipro-2030»: громадськість Дніпра залучає європейських експертів для формування стратегії розвитку міста

01 вересня 2020 о 10:20 - 23618

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


«Стратегія Dnipro-2030»: громадськість Дніпра залучає європейських експертів для формування стратегії розвитку міста

Дніпро – місто з потужним потенціалом, який варто розвивати. На думку Олександри Клімової (жінка-лідерка політичної партії «Команда Дніпра»), дніпряни – сильні, творчі, підприємливі люди, які заслуговують більш красивого, зручного, комфортного проживання на своїй території. Для цього необхідно вибудувати стратегію розвитку міста, перейнявши при цьому європейський досвід.

«Ми продовжуємо створювати стратегію розвитку міста спільно з городянами і європейськими колегами, які поділилися своїм досвідом. Зовсім скоро представимо наші напрацювання. Є дуже цікаві ідеї, ми ретельно опрацювали блок проблем, які хвилюють жителів міста.

Дніпро – це місто великої колишньої слави, її ми зараз втратили і хочемо повернути. Дніпряни – сильні, творчі, підприємливі люди, які заслуговують більш красивого, зручного, комфортного проживання на своїй території. Не завжди потрібно придумувати щось двічі, іноді корисно перейняти активний досвід і імплементувати на нашій території», – зазначила вона.

Влада має бути відкритою

Олександра Клімова повідомила, що в країні існує недовіра і нерозуміння між владою та громадою. Саме тому одним з головних пріоритетів розвитку міста є налагодження зв’язків між цими двома категоріями і залучення громадян до активної участі в житті Дніпра.

«Зараз ми з громадськістю виросли в політичну партію. На нас лягло більше відповідальності, і постало завдання залучити громаду до участі в процесі. Для нас дуже важливо напрацювати інструменти взаємодії людей і влади. Тому що в країні існує недовіра і нерозуміння між цими двома категоріями.

Необхідно поєднати мости між людьми і пояснити, що ми – нероздільні і разом будемо активно брати участь в житті міста. Щоб ми змогли разом виробити стратегію розвитку Дніпра на найближчі 5-10 років і визначити, яким місто буде, – влада повинна бути відкритою. Нам потрібно зробити місто зручним, доступним; містом, де молоді люди можуть себе реалізувати і тут залишатися. Тоді всім буде добре», – сказала вона.

Доступність, високий рівень підприємництва, ефективне управління

Експерт з питань розвитку міст Кшиштоф Лонтка приїхав в Дніпро з Польщі з метою допомогти у формуванні стратегії розвитку міста. За його словами, Дніпро має потужний потенціал, який варто розвивати, спираючись на європейський досвід.

«Я приїхав з Польщі з метою допомогти у формуванні стратегії розвитку міста Дніпро. В першу чергу, намагаємося працювати з жителями міста: необхідно провести стратегічні сесії з дніпрянами, щоб зрозуміти їх реальні проблеми і разом спробувати сформувати стратегічне їх рішення.

Дніпро має потужний потенціал. На мою думку, нам потрібно обмінятися досвідом і його розвивати. Ефективне управління завжди починається зі стратегічного бачення. Ефективність роботи в місті полягає в залученні городян до реалізації різних проектів», – сказав він.

Експерт зазначив, що для розвитку місто повинно бути доступним (це стосується як транспортних шляхів, так і ментальності), мати розвинену сферу освіти і культури, високий рівень підприємництва, а також ефективне управління.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: