США введуть санкції проти дніпровського олігарха Коломойського

05 березня 2021 о 18:00 - 2076

AvatarЄгор Євтушенко


США введуть санкції проти дніпровського олігарха Коломойського

Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про санкції проти бізнесмена і колишнього українського державного діяча Ігоря Коломойського у зв’язку з його причетністю до корупції.

Це позначення зроблено відповідно до розділу 7031 (c) Закону про асигнування на державні, іноземні операції і суміжні програми від 2020 року. Крім Ігоря Коломойського, я публічно оголошую наступних найближчих родичів Ігоря Коломойського: його дружину Ірину Коломойський, його дочка Анжеліку Коломойський і його сина Ізраїлю Цві Коломойського. Ця дія позбавляє Ігоря Коломойського і кожного з цих найближчих родичів права на в’їзд в США“, – йдеться в заяві Блінкена, опублікованій на сайті Держдепу США в п’ятницю.

Блінкен вказав, що в своєму офіційному статусі глави Дніпропетровської області України з 2014 по 2015 рік Коломойський був причетний до корупційних дій, які підірвали верховенство закону і віру української громадськості в демократичні інститути свого уряду та суспільні процеси, в тому числі використовуючи свій політичний вплив і офіційну влада для особистої вигоди.

Хоча це визначення грунтується на діях, вчинених ним під час його перебування на посаді, я також хочу висловити стурбованість нинішніми і триваючими зусиллями Коломойського по підриву демократичних процесів та інститутів України, які представляють серйозну загрозу для її майбутнього“, – зазначив держсекретар.

Це позначення підтверджує прихильність США підтримки політичних, економічних реформ і реформ у сфері правосуддя, які є ключовими на євроатлантичному шляху України. Сполучені Штати продовжують підтримувати всіх українців, чия робота сприяє просуванню реформ. Департамент продовжить використовувати подібні органи для притягнення до відповідальності корупціонерів в цьому регіоні і в усьому світі “, – підкреслив Блінкен.

Нагадаємо, Україна піднялася в рейтингу економічних свобод, але залишається поряд з африканськими країнами.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: