Солов’їна для усіх бажаючих: у Дніпровському осередку “Просвіти” безкоштовно навчають українській мові

11 січня 2021 о 15:45 - 1242

AvatarVirsavia Gonchar


Солов’їна для усіх бажаючих: у Дніпровському осередку “Просвіти” безкоштовно навчають українській мові

У Дніпровському осередку товариства “Просвіта” безкоштовно навчають українській мові усіх охочих.

Про це повідомили на “Суспільне Дніпро”.

За словами викладачки Анастасії Теплякової, прийти на курси може кожен охочий, щоб покращити свій рівень, говорити українською вільніше, або вивчити її з нуля. Ті хто зараз навчаються на курсах, прийшли за покликом душі, а не через якісь вимоги чи закони.

Безкоштовно у центрі “Просвіта” навчають українській третій рік. За цей час, розповідає викладчака Анастасія Теплякова, курс пройшли декілька тисяч людей. Зараз, через карантин, студентів менше, у найкращі часи каже, вільних місць в аудиторії не було.

“Часто є люди, які переїхали до України, і не жили тут раніше, які вперше знайомляться з українською мовою. Також є й ті, хто чомусь і досі української не знає”, – говорить Анастасія Теплякова – викладачка.

“13 років тому ми з родиною приїхали з Білорусі до Дніпра. І в мене була мрія вивчити українську мову. Я вважаю, що мова – це як зброя. І якщо людина розмовляє російською мовою, спілкується, читає книжки – то це неповага до України, бо людина живе життям людини з сусідньої держави”, – говорить Оксана – прийшла на курс.

Ще одна учениця Олена говорить, що прийшла вивчати українську, бо це стало внутрішньою потребою.

“Дуже гарно, ще вчора я не могла розмовляти ніяк, було тяжко,важко, а от зараз спробую. Я сама російськомовна, приїхала ще в Радянському Союзі в Дніпро і це була моя мрія – навчитися розмовляти українською мовою. Мова – це як прояв патріотизму до своєї країни”, – говорить Олена Завгородня – прийшла на курс.

На курс запрошують усіх охочих незважаючи на вік та рівень володіння мовою, бо українську знати важливо.

“Є такі вчені, психолінгвісти. Вони довели, що мовна картина світу впливає на те, як людина думає і як вона сприймає цей світ. Тому українську мову знати важливо для того, щоб наша мовна картина світу була по-справжньому українською”, – говорить Анастасія Теплякова.

Уроки проводять по вівторках, четвергах і суботах, записатися може будь-хто, зокрема через сторінку товариства “Просвіта” у Facebook.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: