Штраф за відсутність маски більше, ніж за псування бюлетеня

25 жовтня 2020 о 10:00 - 5097

verasta3verasta3


Штраф за відсутність маски більше, ніж за псування бюлетеня

Поліція обіцяє уважно стежити за порядком під час виборів.

Маска на виборах обов’язкова, правда, якщо член виборчої комісії попросить її зняти, щоб звіритися з паспортом – це необхідно зробити, пояснює заступник начальника Дніпровського відділу поліції Роман Дорош.

«За порушення карантинних заходів передбачена відповідальність згідно зі ст. 44 п.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У разі порушення правил карантину (масочного режиму, недотримання дистанції та інше) правоохоронці попереджатимуть виборців про можливу відповідальність. Для фізосіб передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі від 17 тис. грн», – пояснив Дорош.

За порушення на виборах штрафи набагато менше. Порушення виборчого законодавства можуть призвести до адміністративної і навіть кримінальної відповідальності. Найпошириніше порушення на всіх виборах – це публічне розголошення результатів свого  волевиявлення. За це загрожує відповідальність від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 неоподатковуваний мінімум – це 17 грн). До 200 «мінімумів» – 3.400 гривень можуть оштрафувати і за пошкодження, приховування свого бюлетеня або винесення його за межі приміщення для голосування.

Стільки ж за перешкоджання здійсненню виборцем свого виборчого права або діяльності суб’єкта процесу або спостерігача, пояснює поліцейський.

За підкуп виборців штраф від 3.400 до 5.100 грн. Ухвалення пропозиції неправомірної вигоди членом комісії або спостерігачем  – 100-300 мінімумів доходів громадян, виправні роботи на 2 роки або обмеження волі до 2 років. Пропозиція неправомірної вигоди виборцю, кандидату, члену комісії – обмеження волі на 3 роки або  позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади строком до 3 років.

«За порядком в день виборів і дотриманням законодавства в Дніпрі спостерігатимуть тисяча двісті п’ятдесят два поліцейських», – анонсує Роман Дорош.

Нагадуємо, як уберегтися від коронавірусу під час голосування.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: