Що таке гнізда для риб та чому їх встановлюють на Дніпровському водосховищі

27 квітня 2021 о 15:00 - 1666

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Що таке гнізда для риб та чому їх встановлюють на Дніпровському водосховищі

Штучні нерестовища під воду опускають уже другий рік поспіль.

Але цього разу їх зробили більшими та ще й двосторонніми повідомляє 34.ua.

А ще такі пристрої вкриті штучною травою. І все для того, щоб риба нерестилася більш продуктивно.

«По статистиці на 10 тисяч ікринок виживає та доживає до статевої зрілості лише 6, 7, 9 рибин з кожних 10 тисяч. Тому виставлення цих нерестових штучних гнізд потрібно збільшувати», — говорить директор науково-дослідного центру «Дніпровська природна інспекція» Олег Христов.

Такі платформи встановлюють навесні, бо Дніпровське водосховище глибоке і рибі складно знайти місце для нересту. Та навіть якщо ікру вона відклала — виживає потомство вкрай рідко. А на штучних платформах, завдяки спеціальному покриттю, ікра залишається захищеною.
Кожне гніздо заглиблюють на 3-4 метри, фіксують якорем та позначають буйком. Штучні нерестовища діставатимуть з води щотижня. Їх промиватимуть від мулу та рахуватимуть ікринки.
Вперше такі встановили минулого року. Тоді у воду занурили сто гнізд. І того разу фахівці нарахували більше пів мільйона ікринок! Завідувач кафедри водних ресурсів та аквакультури Дніпровського державного аграрно-економічного університету Роман Новіцький каже:

«Якщо рахувати по науковим довідникам ми дали змогу з’явитися у водосховищі більше 400 кілограм риби. На всі гнізда дуже добре віднерестувала плітка та плоскирка».

Тоді результатом були задоволені. Тож цьогоріч взялися встановити ще більше гнізд. На цей раз їх буде 180. Та це лише крапля в морі, розводять руками спеціалісти. Необхідно щонайменше декілька тисяч таких.

Раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі в найбільшій водоймі лівобережжя від отрути загинула фауна (фото).

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: