Сергій Риженко озвучив своє завдання для «здорового і красивого міста»

10 вересня 2020 о 14:30 - 11590

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Сергій Риженко озвучив своє завдання для «здорового і красивого міста»

Зробити Дніпро першим містом в Україні, де воду можна пити прямо з-під крана, як в Європі, – таке завдання має кандидат на пост голови Дніпра, головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ум. Мечникова Сергій Риженко.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу ICTV.

Головний лікар обласної лікарні, користуючись медичною термінологією, каже – у Дніпра багато хвороб, як хронічних, так і новонабутих. У школах немає гідних протипожежних систем, інфраструктура міста робить його недоступним для людей з інвалідністю, людей похилого віку, мам з колясками.

Природно, турбує Сергія Риженка питання екології та здоров`я жителів Дніпра.

«Одна з моїх основних цілей – це чиста вода для кожного дніпрянина. Як вам ідея, зробити Дніпро першим містом в Україні, де воду можна пити прямо з-під крана, як в Європі?

Як тільки я тему озвучив, опоненти закричали, мовляв, це дуже дорого, довго і нереально. Але, по-перше, це реально, набагато більш реально, ніж, наприклад, будівництво метро в Дніпрі. Під проект реконструкції водопостачання можна залучити різні джерела фінансування: місто, область, держбюджет, кредити міжнародних банків. І я абсолютно впевнений, що це здійсненне завдання.

Саме тому, коли Президент запропонував мені взяти участь у виборах мера, я підняв це питання – державної допомоги в реконструкції системи водопостачання Дніпра. І отримав обіцянку всебічної підтримки.

По-друге, в Європі це зробили не за один день чи рік. Один мер почав, наступний продовжив, і проблема вирішена.

До речі, за попереднього мера Дніпра вже починали робити розрахунки, є і фахівці, і начерки технічних рішень. Просто не було кому зробити цю тему пріоритетом міста», – сказав він.

Як керівник однієї з найсучасніших обласних лікарень в Україні, Сергій Риженко зазначив, що знає, до чого може привести системне недофінансування. У ситуації обмеженого бюджету, потрібно виробляти стратегію пріоритетів, яка навіть з напруженим фінансовим забезпеченням дозволить місту розвиватися.

Так, залишаючи кинутими два центральних парку Дніпра, міська влада чомусь вкладає 400 мільйонів гривень в крихітну територію на Набережній Перемоги.

«Багато хто обурювався, чому Володимир Зеленський провів презентацію стратегії розвитку регіону на території приватної рекреаційної зони, а не в літньому театрі в парку ім. Шевченко? Та тому що два центральних парки – Шевченко і Глоби – це суцільний жах.

Батьки бояться гуляти там зі своїми дітьми, побоюючись травм через катастрофічний стан каруселей і дитячих майданчиків. Та що там, навіть пішохідних доріжок! Міст через озеро руйнується, в тунелі під переходом на голову летить каміння від обшивки, стоять аварійно небезпечні дерева…

Руки у влади не доходять? Жителі Дніпра їздять до Харкова на екскурсії, щоб подивитися, яким може бути місто… Так ось, активісти розрахували, що парк Горького в Харкові, про який знає вся Україна, обійшовся харків`янам дешевше, ніж нам невеликий сквер на Набережній Перемоги. Це лише мала частина прикладів неефективності діючої влади», – сказав Сергій Риженко.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: