СБУ проводить слідчі дії на гірничо-збагачувальному виробництві «ArcelorMittal Кривий Ріг»

09 лютого 2021 о 13:00 - 1459
СБУ проводить слідчі дії на гірничо-збагачувальному виробництві «ArcelorMittal Кривий Ріг»

Співробітники Служби безпеки України від 8 лютого повернулися на «АрселорМіттал Кривий Ріг» для перевірки гірничо-збагачувального виробництва.

Про це повідомляє прес-служба підприємства

«Раніше СБУ вже інспектувала об’єкти сталеплавильного, агломераційного, коксохімічного виробництв, знайомилася з документацією підприємства. Цього разу візит правоохоронців запланований в гірський департамент підприємства в зв’язку з нібито ухилянням від сплати податків і заниженні рентних платежів в 2015-2019 рр. Сьогодні (9 лютого) представники СБУ планують продовжити слідчі дії і зробити огляд території кар’єрів підприємства з відбором зразків сировини «, — сказано в повідомленні.

У прес-службі підкреслили, що компанія  відкидає звинувачення, вважаючи справу неправомірною, а підхід регуляторів до бізнесу — очевидно відбірковим.

Там нагадали, що восени 2020 року СБУ вже провела на підприємстві слідчі дії на підставі рішення Шевченківського районного суду Києва, пов’язані з податковими платежами.

«Ще в 2019 році Офіс великих платників податків провів планову перевірку підприємства щодо дотримання податкового законодавства за попередні 4 роки. Примітно, що результати такої перевірки були оголошені ще до її закінчення. Після перевірки контролюючий орган збільшив податкові зобов’язання «АрселорМіттал Кривий Ріг» на 7,9 млрд грн. Одне з найбільших донарахувань «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримав відносно рентної плати за користування надрами. Висновок податкових інспекторів ґрунтувався на нібито неправильному визначенні підприємством об’єкта рентної плати», — сказано в повідомленні.

Компанія оскаржила отримані рішення в Державній податковій службі України. Після розгляду скарги донараховані зобов’язання були частково скасовані.

Частина нескасованих донарахувань «АрселорМіттал Кривий Ріг» оскаржить в суді, судовий процес ще триває.

«Оскільки такі податкові зобов’язання є неузгодженими, підприємство не може бути притягнуто до відповідальності за нібито ухилення від їх сплати за ст. 212 Кримінального кодексу України. Такі дії правоохоронних органів прямо порушують принципи оподаткування в Україні, зокрема, презумпцію правомірності дій платника податків», — сказано в повідомленні.

Також ми повідомляли: На Дніпропетровщині наклали штраф на сонячну електростанцію з рекордною вартістю.

Поділитися: