«Рускій мір» Бориса Філатова і його команди

05 липня 2022 о 17:25 - 33350

EditorEditor


«Рускій мір» Бориса Філатова і його команди

Рускіє не лише атакують регіон ракетами, обстрілюють «градами» Криворізький район та громади області. Вони вже у Дніпрі. У самій мерії!

Однією з характерних рис міського голови Дніпра Бориса Філатова є його показова, акцентована російськомовність. Які б закони про захист державної в країні не приймали, а палкий шанувальник пельменів не збирається переходити на українську, до чого, зокрема, його зобов’язує ЗУ “Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Що не виступ, що не інтерв’ю – то обов’язково мовою країни-агресора, окупанта. В одному з останніх, яке градоначальник дав Яніні Соколовій, він пояснив свою російськомовність тим, що, бачите, його мати була вчителькою російської мови, він говорить і думає російською, тому йому важко перекладати з російської на українську.

І оце – «вагома» і «невідпорна» причина для демонстративного нехтування державною мовою? У порушення законодавства. Тобто, «на нет и суда нет». Отак просто?

Але зазвичай палко патріотична Соколова не пручалася, задовольнившись почутим. Її затята принциповість «чомусь» (про це трохи згодом) дала задню.

Постійна російськомовність мера, на яку не вплинули навіть путінські ракети, – не лише засіб комунікації. Вона є разючим проявом руской ментальності, характера і людської сутності Бориса Альбертовича – руского баріна. Адже стиль його правління більше личить не Дніпру, а якомусь зачуханому тамбову чи саранську.

Інакше, звідки в ньому було взятися такій палкій ненависті до громадянського активізму, природної волелюбності і демократизму українців? Філатов ненавидить активістів, як путін – українців. Так само щосили їх дегуманізує. Активісти для міського голови Дніпра – «мразі». Опоненти – «овцы еб@ные». А коли йому вказують на авторитарність та нехтування демократичними цінностями, радить з цього приводу «в рельсу стучать». З цинізмом руского окупанта пише він про це у Фейсбуку. Що ж тут українського? Звичайний путінізм. В мініатюрі.

Типово путінські підходи у градоначальника і до преси. Як суспільно-важливого інституту. За допомогою підконтрольних ЗМІ Філатов створив у Дніпрі за бюджетні кошти щось на зразок «раши тудей», яка створює паралельну, вигадану реальність, де міський голова – найкращий, завжди і у всьому правий та бездоганний: грамотний керівник, талановитий організатор, міцний господарник. Іншими словами – батько міста, який все робить на його благо, а всі, хто має якість претензії – відщепенці, «міські божевільні», «лузери», ті ж «мразі», “овцы”.

Що не ефір у таких медіа, то тепла ванна для чиновників; що не публікація, то рапорт про чергові успіхи і звершення. Місія журнализів дніпровської «Борі тудей» полягає в єдиному – гучноголосій осанні міській владі та особисто Борису Альбертовичу. Будь-яка, бодай найменша критика влади – сурове табу. Не для того ці медіа створювалися. І навіть місцева «симоньян» є.

Як російська пропаганда піклується про імідж країни за кордоном, так Філатов печеться про свій піар за межами Дніпра – в усій України. Для цього має широкий пул щедро годованих ним знаних медійників та цілих редакцій, які тиражують потрібні йому месиджі.

путін – гопник з пітерської підворотні, і у Філатова нездоланна тяга до бандитської естетики, яка відбилася навіть у його манерах та інтонаціях.

Ну і як же цей місцевий «рускій мір» Філатова – без церкви? Звісно, що московської. Не дарма ж весь час, принаймні донедавна, Борис Альбертович був (а може й лишається?) вірянином саме УПЦ (МП). Гундяєвської – ворожої до України.

Зрозуміло, що така ж і його команда, бо не може бути інакшою. Вони навіть говорять з тими самими, притаманними меру, характерними жлобогопницькими інтонаціями в голосі. Що не «зам» чи начальник департаменту, то як відкриє «хлєбало» – ну, «пацан з підворотні» і все. І звісно, що по-рускі, бо куди їм, кацапні доморощеній, до української. На це мізки треба мати, а з цим – явні проблеми.

Один з таких «кадрів», для прикладу, – директор департаменту транспорту Дніпра Ігор Маковцев. «Чудо», від якого корупційними нечистотами тхне на всю країну. Навіть під час війни відзначилося скандалом з очільником фонду «Повернись живим» Тарасом Чмутом. Через звичні для себе «відкати». (Філатов тоді відразу вступився за свого «корєша» – накинувся з матом і образами на волонтера, викликаючи на «стрєлку»).

Нічим не погребує. Вже вся Україна давно в курсі, хто і що це, а воно і досі на волі. А яке ж розумне!.. Тільки глянеш на нього – і вже тонеш у морі інтелекту . Чудило конкретне. І, звісно ж, на іншу мову, окрім як російську – не здатне.

Доказ тому – ефір “Дніпро-tv”, де обидва ведучі ставлять питання українською, а воно відповідає, як може, тобто по-рускі.

Місцева влада наочно доводить, що рускій язик – це корупція, авторитаризм, ненависть до відкритого суспільства, громадянського активізму. Зрештою, – інтелектуальна неміч. От все це до купи взяте і керує нині Дніпром.

І наостанок – спеціально для Філатова та його маковцевих! 16 липня набувають чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких на кожного порушника, який свідомо намагається обійти Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, Уповноважений зможе накладати штраф. Про це в ефірі “5 каналу” наголосив Тарас Кремінь.

“Законом визначено, що сума штрафу буде коливатися від 3400 до 8500 гривень. Зрозуміло, що для порушників, особливо тих, хто перебуває на виборних посадах, а це мери, депутати місцевих рад, це невелика сума. Але штраф – це про інше. Штраф – це публічний розголос, удар по репутації, по можливостях, по іміджу як очільника місцевої влади”, – зазначив Тарас Кремінь.

“Керівники, які перебувають на виборних посадах, приймали присягу. В ній, зокрема, є такі слова: “Зобов’язуюсь дотримуватися Конституції України та законів України”. Тому я вкотре звертаюсь і до міських голів, і до депутатів місцевих рад: поважайте українську Конституцію, український народ, неухильно виконуйте закони України.

Сьогодні, на жаль, трапляються випадки застосування міськими головами і депутатами недержавної мови в публічному просторі, в тому числі, на радіо і телебаченні. З 16 липня ми змушені будемо говорити суспільству про таких порушників. Не може такого бути, щоб людина, яка займається питаннями безпеки, обороною громади, порушувала мовний закон. Ми проводимо колосальну роботу на інформаційно-роз’яснювальну фронті. Зрештою, і на мовному фронті ми зобов’язані зміцнити лінію оборони. Питання мови – це питання безпеки”, – наголосив Тарас Кремінь.

Судячи зі всього, бути міському голові Дніпра Борису Філатову та його «братві» – в числі перших «штрафників». Головне – аби Кремінь не стесався.

Олексій Мазур

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: