Рахуємо по-філатово-корбанівські, або Орендні присоски – II

19 травня 2021 о 14:25 - 29133

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Рахуємо по-філатово-корбанівські, або Орендні присоски – II

Скільки коштів дніпровські департаменти, КП, КУ і КЗ за оренду щомісяця перераховують на підконтрольні фірми мера і його бізнес-партнера.

Більше двох років тому, у лютому-2019 вийшла у «Лицах» стаття «Орендні присоски». Про те, як міський голова Дніпра Борис Філатов і його бізнес-партнер, а наразі вже й «головний громадський діяч міста Дніпро» Геннадій Корбан «висмоктують» бюджетні кошти через договори оренди своєї ж нерухомості. Нахапавши рейдерськими захватами будівель у місті, вони створюють штучні приводи для здачі їх в оренду підконтрольним структурам.

Масла у вогонь тоді підлило розслідування «ГромКонтролю», яке показало, що на оренді комунальними управліннями та підприємствами кімнат тільки в одній будівлі по вул. Старокозацькій, 58 з міського бюджету Дніпра були виведені за 10 місяців 2 мільйона 196 тисяч гривень.

Два роки потому казати, що «все тече, але нічого не змінюється» в даному випадку не можна. Тому що змінилися апетити, і «орендні присоски» зараз отримують мільйони з міськбюджету не у рік, а у місяць. Без ProZorro, без конкурсів-аукціонів. Рахуймо разом…

площа Героїв Майдану, 1

З 2018 року ФОП Заболотній Ігор Олексійович (код 2866922881) здає площу Філатова-Корбана Департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради у оренду.  Без конкурсу в ProZorro, звичайно.

Згідно договору, за 10 місяців цього року департамент плититиме за 187 квадратних метрів в будинку за вищевказаною адресою 52.173 гривень на місяць.

ТОВ «Лаврент Груп» (код 43392451) за місцезнаходження за цією ж адресою отримує від Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради щомісячно 278.924,50 грн, плюс з десяток тисяч гривень як відшкодування послуг ЖКГ.

Тут знаходиться і Комунальне підприємство «Міські причали» Дніпровської міської ради, і Комунальне підприємство «Транспортна інфраструктура міста» Дніпровської міської ради. Скільки і почім орендують – невідомо.

вулиця Старокозацька, 40-Б

Комунальний заклад «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради платить гривню на місяць + біля 4,3 тис. грн/міс. як «Відшкодування витрат орендодавця на надання комунальних та експлуатаційних послуг орендарю». Зате всі експонати під контролем! Корбанівського приватного підприємства «Талар-Д» (код 43363745).

А інше – ТОВ «Аспект-Буд» (код 42702700) отримує щомісяця 31.170,48 грн від Департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради.

Теж від цього департаменту за оренду отримує ФОП Бондар Дмитро Валентинович (код невідомий): 43.460 гривень за місяць + відшкодування комунальних витрат. ФОП цей також постачає продукти харчування комунальним закладам Дніпровської міської ради.

вулиця Старокозацька, 58

Не маючі у власності нерухомості, тим не менш ТОВ «Віпром» (код 25020009) за останні три місяці отримав за її оренду, суборенду і відшкодування комунальних услуг 3.556.718 гривень з публічних фінансів. Це тільки за підрахунком тих проводок, які публікуються на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів (spending.gov.ua).

Тобто за рік, Корбан-Філатов планують за цією адресою висмоктати з бюджетів всіх рівнів мінімум 14-ть мільйонів.

Лише Комунальне підприємство «Дніпровська міська студія телебачення» Дніпровської міської ради («Дніпро TV») щомісяця платить 755.224,75 грн!

Крім «Віпрома», за оренду тут КП сплачують Приватному підприємству «Геліар» (код 35607325):

  • Комунальне підприємство «Соціально-аналітичний центр сприяння розвитку міста» Дніпровської міської ради – 30.969 грн/місяць,
  • Комунальне підприємство «Організаційно-аналітична служба» Дніпровської міської ради – 93.217 грн/місяць.

А ще рейдери переселили до себе Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради. І реєстратори КП вносять зміни в державні реєстри аж гай шумить!

проспект Слобожанський, 29

Будівля належить фірмі племінника Корбана – громадянина Ізраїлю Ігоря Бірмана – ТОВ «НДТІ «Черметмеханізація» (код 32835856).

ФОП Рублівський Олександр Леонідович (код 2139102856) тут здає нерухомість Комунальній установі «Спеціалізована установа з надання безоплатної первинної правової допомоги у м. Дніпрі» Дніпровської міської ради. Ціна – 31.075 гривень на місяць.

«Бірман» також «надає» тут невідому кількість квадратних метрів Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради за орендну плату у розмірі 111.062,22 грн/місяць.

А ще – Комунальному підприємству «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради та Комунальному підприємству «Теплоенерго» Дніпровської міської ради.

З останнім взагалі якісь ізраїльські манси! Заради Бірмана «Теплоенерго» кинуло напризволяще свій шикарний особняк – пам’ятку архітектури на центральному проспекті Дніпра: пр. Дмитра Яворницького, будинок 37. І тепер його трощать «хулігани». Щоб дешевше коштував на майбутньому продажу?

Особняк КП «Теплоенерго» ДМР

вулиця Короленко, 1

«Головний громадський діяч міста Дніпро» пригрів й Інспекцію з питань благоустрою Дніпровської міської ради. Вона займає площу у 373,56 кв.м. Щомісячна оплата – 74.712 гривень, орендодавець – ТОВ «Веллінгтон Груп» (код 38959460).

Департамент торгівлі та реклами Дніпровської міської ради сплачує ТОВ «Резонанс груп» (код 38299558), порівняно, копійки: 3.474,72 грн за місяць та пару тис. за послуги ЖКХ, але навіщо?

Тут же проживає і Комунальне підприємство «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради. Кому і скільки сплачує за оренду – невідомо.

проспект Дмитра Яворницького, 98

Упс. А немає тут у Корбана Г.О. комунальників. Донедавна сиділо Комунальне підприємство «Міське управління справами» Дніпровської міської ради, а зараз обласний центр зайнятості платить 99.180 грн на місяць + комунальні, через ТОВ «Перша корпоративна група» (код 38936815). Без конкурсу і ProZorro.

А ще цікавинка: тут сидить ПП «Арт-Сузір’є» – «є»! – (код 35341238), смокчить з бюджету Дніпра за «Розважальні послуги, пов’язані з танцями та шоу» або «Послуги з організації відпочинку та дозвілля мешканців м. Дніпро, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки». За неповні три роки 22.683.900 грн насмоктало.

проспект Дмитра Яворницького, 60

Колишній «Дім Журналіста», який через лазаренківські руки опинився у руках рейдерів, теж задіяний. Тут знімає кімнати Комунальне підприємство «Дирекція територій і обєктів рекреації» Дніпровської міської ради. Скільки, почім – невідомо.

* * *

Як бачите, порахувати, скільки «орендні присоски» в цілому отримують щомісяця грошей з міського бюджету – не вдається. Бо департаменти, КП, КУ і КЗ публікують не всі свої документи у системі ProZorro та на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів (spending.gov.ua).

Зважаючи на те, що нарейдерено будинків в них як у дурня фантиків, а нареєстровано КП, КУ і КЗ що сучків в лісі, то рахувати – відмовляюсь. Хай силовики порахують.

Олена Гарагуц

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: