Протиепідемічні заходи в школах в умовах пандемії мають організувати штатні медики, – Сергій Риженко

12 серпня 2020 о 13:30 - 11911

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Протиепідемічні заходи в школах в умовах пандемії мають організувати штатні медики, – Сергій Риженко

Головний лікар Обласної клінічної лікарні ім. Мечникова і депутат Дніпропетровської обласної ради Сергій Риженко переконаний, що протиепідемічні заходи в школах мають організувати професіонали – медики, а не директори шкіл чи освітяни. А відтак, депутат пропонує повернути в штат навчальних закладів медичних працівників, які зможуть професійно організувати захист від поширення коронавірусу відповідно до рекомендованих Міністерством охорони здоров’я заходів.

Про це медик розказав в інтерв’ю.

«Відповідальність за впровадження цих заходів лежить на директорах і власниках шкіл. Однак роль тих, хто займатиметься їх організацією в суровій відповідності до санітарних вимог і правил, не можна перебільшити. Це робота не для вчителів», – прокоментував новели в забезпеченні очного навчального процесу Сергій Риженко.

Він додав, що освітяни мають зосереджуватись на навчанні дітей, а їхню безпеку в умовах пандемії має забезпечити людина зі спеціальними знаннями – медик.

«Ми маємо повернути медичних працівників у школи, як це було раніше, а враховуючи коронавірус і нові протиепідемічні вимоги, навіть збільшити штат. Медик повинен працювати в школі на постійній основі, він має знати всіх учнів особисто, знати групу ризику, така робота не може бути за сумісництвом», – наголосив лікар.

Сергій Риженко пропонує виділити кошти з місцевих бюджетів для включення медиків в штат шкіл, а також якнайшвидше проінспектувати медичні пункти в школах на наявність всього необхідного і координовано, з допомогою місцевої влади, отримати для них ліцензії МОЗ там, де це зроблено не було.

«Грамотне виконання санітарних норм – це здоров’я наших дітей. Воно багато в чому залежить від людського фактору, від грамотної взаємодії адміністрації школи, освітян, батьківської спільноти і, обов’язково, медиків», – підсумував Сергій Риженко.

Нагадаємо, 30 липня постановою МОЗ були затверджені рекомендації щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти. До них включено температурний скрінінг, провітрювання та дезінфекцію приміщень, опитування учнів щодо самопочуття перед заняттями і виявлення симптомів, облаштування медпунктів, ізоляцію дітей з симптомами тощо.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: