Процент українців, що розмовляють англійською — один із найгірших у Європі

17 лютого 2021 о 20:00 - 3702
Процент українців, що розмовляють англійською — один із найгірших у Європі

За даними порталу EF English Proficiency Index, Україна має низький відсоток англомовних громадян і входить у п’ятірку країн з найгіршим коефіціентом знання англійської мови у 2020 році.

Результат пошуку зображень за запитом EF EPI

У всесвітньому рейтингу порталу EF EPI Україна зайняла 44 місце зі 100 можливих, розташувавшись між Албанією та Макау, зі значенням «Помірне володіння». При цьому, у європейській частині рейтингу українці стали одними з найгірших знавців англійської, зайнявши 5 місце знизу таблиці. Разом з Україною у сумнівний топ-5 також увійшли жителі Азербайджану, Туреччини, Арменії та Грузії.

Для довідки: Індекс знання англійської мови EF (EF EPI) намагається класифікувати країни за середнім рівнем володіння англійською мовою серед дорослих, які проходили тест EF. Це продукт EF Education First — міжнародної освітньої компанії, що робить свої висновки на основі даних, зібраних за допомогою тестів з англійської мови, доступних безкоштовно через Інтернет. Інтернет-опитування, вперше опубліковане в 2011 році на основі даних тестів, пройшло 1,7 мільйона учасників . Останнє, десяте видання, з якого був використаний матеріал у даній статті, вийшло в листопаді 2020 року.

Згідно результатів онлайн дослідження TNS у проєкті УкраїнаSpeaking 2015 року лише 18% українців володіють англійською мовою на рівні вище середнього. 89% опитаних вчили англійську мову, однак лише 18% володіють нею на рівні вище середнього. Порівняно з країнами Європи Україна відстає у готовності населення спілкуватися іноземною мовою.

Найкраще, за даними EF English Proficiency Index, серед європейських країн англійську знають у Швеції (70,94% населення), Нідерландах (70,58%), Фінляндії (близько 70%) та Данії (70,05%).

Задля вирішення цієї проблеми у липні 2019 року на сайті Міністерства освіти і науки України з’явилася нова «Концепція розвитку англійської мови в університетах». Основна її ідея полягає у перевірці рівня знання англійської при вступі (необхідний рівень — B1) та при випуску (необхідний рівень — В2) з вищого навчального закладу. Також серед засад нової концепції — організація на базі ВНЗ мовних курсів та інтенсивів. До того ж, частину профільних дисциплін пропонують зробити англомовними та проводити регулярні “скринінги знань”, зокрема, запровадити обов’язкове ЗНО з іноземної мови після бакалаврату.

«Разом з Британською Радою та іншими партнерами ми також розробили рекомендації для закладів вищої освіти щодо викладання англійської мови у ЗВО в Україні та викладання фахових дисциплін англійською мовою»,- повідомила тодішній міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Наразі ця, опублікована на сайті МОН, концепція з розвитку англійської мови є крайньою ініціативою міністерства щодо цього питання. Беручи до уваги факт, що за півтора роки не проводилося жодної перевірки знання англійської чи хоча б опитування, а також майже незмінну статистику у рейтингу для України за останні 5 років — залишається сподіватися лише на внутрішню свідомість наших співгромадян.

Єгор Євтушенко, спеціально для Litsa.com.ua

 

Поділитися: