Президент України підписав закон про забезпечення рівних прав матері й батьку в отриманні відпустки для догляду за дитиною

07 травня 2021 о 13:30 - 965

AvatarVirsavia Gonchar


Президент України підписав закон про забезпечення рівних прав матері й батьку в отриманні відпустки для догляду за дитиною

Володимир Зеленський підписав закон про забезпечення відпустки родичам, які доглядають за дитиною.

Як повідомили в офісі Президента України, документ буде забезпечувати рівні можливості для чоловіка й жінки у питанні поєднання роботи із сімейними обов’язками.

Раніше така відпустка батькові дитини, бабусі, дідусю чи іншим родичам, які фактично доглядають за малюком, надавалася на підставі довідки з місця роботи або навчання матері про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну її декрету. Таким чином закріпився дискримінаційний підхід, за яким лише мати могла делегувати право на декрет іншим. Через це батько не міг скористатися відпусткою для догляду за дитиною.

Закон запроваджує новий вид відпустки – одноразова відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується коштом роботодавця.

Така відпустка надаватиметься комусь одному:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину; батькові дитини, якщо він не одружений з матір’ю дитини, але проживає спільно;
  • бабусі або діду;
  • іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за нею.

Законом також визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків.

Також встановлено право працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку.

Цей закон дасть змогу створити передумови для посилення ролі батька у вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.

Раніше “Лица” також писали:

  • Для агровиробників організовують навчальну поїздку
  • Микола Лукашук: «Ми не можемо повернути тих, чиї життя забрала війна на Сході. Але можемо допомагати родинам полеглих»
  • У Дніпрі відкрили виставку «Петриківський розпис. Наступність поколінь»

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: