Поліція порушила справу про підкуп на користь партії «Пропозиція»

23 жовтня 2020 о 14:50 - 2353

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Поліція порушила справу про підкуп на користь партії «Пропозиція»

22 жовтня Амур-Нижньодніпровське відділення Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області порушило кримінальне провадження по статті 160 ч. 2 (Підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) Кримінального кодексу України (ККУ).

Про це «Лица» дізналися від джерела.

Передані до поліції матеріали свідчать, що на предметах підкупу наявна символіка партії «Пропозиція».

Відповідна норма ККУ передбачає, що:

«Пропозиція, обіцянка або надання виборцю чи учаснику референдуму, кандидату, члену виборчої комісії або комісії з референдуму неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, права на участь у референдумі, –

караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років».

Поліція звертається до учасників виборчого процесу з закликом не порушувати виборче право.

«Закликаю бути відповідальними і не порушувати закон. А саме – виборче право. Якщо взяти, наприклад, розголошення таємниці голосування, то цього року в нас вже внесена зміна в адміністративне законодавство, і ми абсолютно знаєм точно, що це є адміністративна відповідальність. І закон забороняє як особисто показувати, так і іншим особам розголошувати таємницю голосування.

Якщо будуть інші особи розголошувати таємницю голосування, наприклад, Вашу, то це вже буде для них кримінальна відповідальність.

Також хочу закликати громадян не голосувати по декілька раз і не голосувати за когось (тобто замість якоїсь особи – ред.),  тому що це теж буде кримінальна відповідальність. А якщо ви будете в змові з членами виборчої комісії, то відповідальність буде для обох», – сказав заступник начальника ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Богоніс.

Нагадаємо, раніше депутат міськради Дніпра Олександр Купрієнко закликав містян обов’язково йти на вибори, бо команда Філатова готує масштабні фальсифікації на територіях і ділянках з малим рівнем підтримки діючого мера.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: