Податок на Google: Гетманцев озвучив суму виплат Україні

01 лютого 2021 о 18:00 - 2084

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Податок на Google: Гетманцев озвучив суму виплат Україні

Голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів про те, скільки отримає Україна від закону про податок на Google.

Про це повідомляє news.finance.

«Законопроект про податок на Google — дуже важливий законопроект. В ньому йдеться не про введення нового податку, а про введення зручного механізму оподаткування для транснаціональних корпорацій, які надають електронні сервіси і працюють в цьому полі», — сказав він.

Він зазначив, що пропонується створити механізм, який дозволить зрівняти нерезидентів з резидентами, завдяки чому буде наповнюватися бюджет країни.

«Ми пропонуємо механізм, який буде зручний для них (компаній — ред) і який діє більш ніж в 80 юрисдикціях у світі, і за рахунок цього зрівняти нерезидентів з резидентами. Компроміс — створити для нерезидентів електронний кабінет, в якому вони можуть зареєструватися і віддалено платити податки в іноземній валюті і вести діалог з нашою податковою службою. Ми порахували, що тільки від рекламних послуг — а оподатковується не тільки реклама, а інформаційні послуги теж — це буде близько трьох мільярдів гривень на рік», — резюмував політик.

Якщо закон набере чинності, платники ПДВ з інших країн зможуть зареєструватися на спеціальному веб-порталі.

Платити податки потрібно буде в іноземній валюті, при цьому реєструвати податкові накладні не обов’язково.

Так званий «податок на Google» — це окремий випадок оподаткування ПДВ, а не новий вид податку, як можна подумати.

По суті, це додаткова плата за надання електронних послуг — тобто тих, які надають через інтернет.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: