Південмаш не винний: до інциденту при запуску ракети-носія “Вега” призвела помилка інтеграції

18 листопада 2020 о 17:30 - 3262

AvatarVirsavia Gonchar


Південмаш не винний: до інциденту при запуску ракети-носія “Вега” призвела помилка інтеграції

Пуск ракети-носія «Вега»,  в рамках місії VV17 за програмою Arianspace, був невдалим. До інциденту призвела помилка інтеграції («integration error») під час монтажу розгінного блоку AVUM.

На заключному етапі виведення корисного навантаження на орбіту, розгінний блок AVUM відхилився від заданої траєкторії, що згодом призвело до втрати контролю над ним та оголошення двох супутників втраченими.

Повідомила і встановила Arianspace.

За словами Роланда Лагіра, головного технічного директора Arianespace, встановлено, що кабелі, що ведуть до виконавчих механізмів управління тягою на верхньому щаблі, були перевернуті під час монтажу двигуна на розгінний блок. Проблема з прокладкою кабелів призвела до того, що двигун перемістив форсунку в неправильному напрямку у відповідь на команди системи наведення ракети. Це призвело до того, що ракета втратила керування відразу після ввімкнення двигуна четвертого ступеня ракети-носія.  Також він охарактеризував перевернуті кабелі як “людську помилку”, а не як проектну проблему.

Блок маршового двигуна РД-843 виробляється на Південмаші за контрактом з компанією AVIO (Італія) та постачається замовнику для подальшого монтажу на четвертий ступінь РН «Вега» (він же – розгінний блок AVUM).

Таким чином, причиною інциденту не є конструктивні дефекти блоку маршового двигуна РД-843 або брак при його виготовленні на Південмаші. Разом з тим, остаточні висновки ще не зроблено.

“Відповідно до своїх стандартних протоколів, Arianespace та Європейське космічне агентство (ESA) створять незалежну Дослідну комісію під головуванням Даніеля Нойеншвандера – директора з космічного транспорту в ESA, та Стефана Ізраеля – виконавчого директора Arianespace. Комісія надасть докладні докази, щоб пояснити, чому не було вжито заходів для виявлення та виправлення помилки інтеграції”, – зазначено в повідомленні Arianspace.

В зв’язку з інцидентом Південмаш висловлює свою підтримку компанії Arianespace та її партнерам по кооперації.

“Людський фактор і пов’язані з ним невдачі є невід’ємною частиною нашої спільної роботи. Головне, це робити правильні висновки і докладати усіх можливих зусиль щодо попередження подібних випадків в майбутньому.”- повідомляє Південмаш на своїй сторінці у Facebook.

Раніше ми повідомляли, що Південмаш втратив ракету-носій при виведені супутника на орбіту.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: