Перший в Україні: у Дніпрі створять центр екстренної служби 112

28 грудня 2020 о 11:30 - 2216

AvatarVirsavia Gonchar


Перший в Україні: у Дніпрі створять центр екстренної служби 112

У Дніпрі створять перший в Україні центр служби 112, розроблений проектною групою Melor Architectural Group.

Про це повідомив Мелор Назаров у дописі на Facebook.

В Україні, урядом прийнято рішення про створення єдиної служби 112. Вона повинна перевести всі екстрені служби на один номер, щоб адаптувати країну до норм Європейського Союзу. Замість «101», «102», «103», «104» один – «112». У цьому випадку оператор єдиної системи зможе самостійно викликати необхідну службу для допомоги абонентам.

Унікальність номера 112 в тому, що його можна набрати з будь-якого телефонного апарату і месеyджеру. Під час виклику на номер 112 здійснюється автоматичне місцезнаходження абонента, а також можливість спілкуватися на різних мовах. Подібна служба вже діє в Європейському союзі. В Україні вона створюється вперше.

Пілотний проект “система 112” розроблений проектною групою Melor Architectural Group, архітектори Мелор Назаров та Марія Ярошевська, на замовлення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області.

Проектом передбачені колл-центр для обслуговування абонентів, куди потрапляє інформація з усіх телефонів, як операторів мобільного зв’язку, так і фіксованої. Сюди ж потрапляє інформація з камер відеоспостереження населених пунктів, оперативна інформація від екстрених служб.

Технологічними рішеннями передбачено поділ центру на 3 зони: зона чергово-диспетчерської, в яку входять операційний зал, зал для нарад, офісні приміщення, санітарно-побутова зона, в яку входять гардеробні, душові, санвузли, кімната прийому їжі, і зона відпочинку, куди входять кімнати і приміщення для відпочинку. Центр функціонує 24 години на добу і 7 днів на тиждень. Технологією передбачено можливість автономної роботи центру в разі надзвичайної ситуації. Проект складний інженерно і технологічно. У ньому вирішується багато питань телекомунікаційних мереж, систем безпеки, енергозабезпечення.

З точки зору дизайну та архітектури центр запроектований в стилі лофт, як найбільш практичний для вирішення таких специфічних завдань. В операційному залі розмістилося 40 операторів зі столами і зручними кріслами, комп’ютерами моноблоками. Знайшлося місце і для озеленення простору. Простора зона відпочинку обладнується м’якими диванами з еко-шкіри, і зеленню.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: