Пентагон надасть Україні 125 млн долларів допомоги

02 березня 2021 о 10:30 - 1193

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Пентагон надасть Україні 125 млн долларів допомоги

Міністерство оборони США оголосило про новий пакет допомоги Україні на суму 125 млн доларів для підвищення обороноздатності країни.

У повідомленні відомства, опублікованому в понеділок, 1 березня, вказується, що кошти виділяються в рамках Ініціативи з підтримки безпеки України і будуть спрямовані на навчання бійців, придбання спорядження і допомогу військових радників.

Це дозволить українським силам захищати територіальну цілісність країни, забезпечувати безпеку кордонів і підвищити оперативну сумісність з НАТО, наголошується в пресрелізі.

У Пентагоні підкреслюють, що цей крок підтверджує прихильність США “надання оборонного летального зброї, яке дозволить Україні більш ефективно захистити себе від російської агресії”. Кошти, виділені кошти будуть використані, зокрема, на закупівлю двох патрульних катерів типу Mark IV і передачу Україні протиартилерійською радарів і бойової техніки тактичного призначення.

150 мільйонів доларів, що залишилися, виділені Конгресом США в 2021 фінансовому році, будуть надані після того, як Пентагон при взаємодії з Держдепартаментом упевниться в тому, що Київ домігся достатнього прогресу в проведенні ключових реформ у сфері оборони. Міноборони США закликає Україну продовжувати проведення реформ для посилення цивільного контролю над збройними силами, підвищення прозорості та підзвітності в оборонній промисловості і закупівлі, а також модернізації оборонного сектора в інших ключових областях відповідно до принципів і стандартів НАТО.

Нагадаємо, суд Англії не задовольнив позов російської компанії до українських олігархів.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: