Парад зловживань мера Бориса Філатова

20 листопада 2020 о 11:27 - 8638

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Парад зловживань мера Бориса Філатова

Незабаром нас чекає другий тур виборів мера міста Дніпра. Сподіваємось, що зомбування громадян кишеньковими медіа Філатова не досягне своєї мети, дніпряни знімуть зі своїх вух довгі хвилясті макаронні вироби, та не віддадуть свої голоси за найспритнішого корупціонера нашого міста. Адже ця людина довгими роками наполегливо і беззупинно краде бюджетні кошти.

Ось лише короткий список зловживань Бориса Філатова за останній час. Ця підбірка складається лише з статей за 2020 рік, які були опубліковані на сайті газети «Лица».

Міський голова Дніпра Борис Філатов отримав 9,5 мільйона гривень від спільного з Генадієм Корбаном приватного підприємства «Енергія». Про це мер міста вказав у своїй декларації. Згідно з нею, Філатов отримав 3,8 мільйона гривень 31 липня. Ще 5,7 мільйона гривень від компанії «Енергія» мер міста отримав 5 червня. За даними аналітичної платформи YouControl, підприємство «Енергія» входить до «групи Геннадія Корбана». Основним напрямком діяльності компаній групи є нерухомість, зокрема готелі та торговельні центри.

У розпал передвиборчих перегонів, в серпні міський голова Філатов розміщує рекламу своєї політичної партії на нових зупинках громадського транспорту. Там почала з’являтися реклама політичної партії «Пропозиція», яку, як відомо, очолює мер. Місцевий політолог стверджує, що «Пропозиція» є підконтрольною «головному громадському діячеві міста», бізнесмену, фігуранту кримінальних проваджень Геннадію Корбану. Через свій канал «ДніпроТВ» в передачі «Люди Пропозиції» пан Борис також рекламує свою партію. А потім на бордах міста за бюджетний кошт рекламував вже цю передачу. Цього теж не вистачило і тоді мер розмістив своє обличчя на два поверхи будівлі, яку рейдернул Корбан за адресою Староказацька, 58.

Мера і його партію піарив телеканал Медведчука. Ці ж піар-матеріали також виходили і на деяких інших сайтах, у тому числі підконтрольних міськраді, які отримують кошти з міського бюджету за «висвітлення діяльності міської ради».

На це та на інші просування парті «Пропозиція», зокрема і на соцмережі та сайти, від початку року витратили понад 75 тисяч доларів. А на так званий зліт блогерів з казни міста взяли 1 мільйон гривень.

Також Борис Філатов за часи своєї каденції збільшив штат міськради майже утричі. «У 2015 році чисельність штату Дніпровської міської ради складала 680 осіб. У 2020 чисельність вже була 1905 осіб. І це без урахування численних комунальних підприємств.

Які під керівництвом свого шефа розкрадають мільйони. Наприклад як на каналізації, котру чистили комунальники, а гроші отримувала приватна фірма. Все в решті решт збиралось в кишеню причетних до оборудки чиновників. Після цього не викликає здивування той факт, що прибутки комунальних підприємств Дніпра за Філатова впали утричі.

Суттєво скоротила між тим міська рада витрати на медицину, незважаючи на пандемію коронавірусу.

А ось свою охорону Б. Філатов навпаки, лише збільшує. Мер безкоштовно охороняється співробітниками полку поліції спеціального призначення Головного управління Національної поліції. Тобто посилює свою охорону за бюджетний кошт.

Не пас задніх міський очільник і в прийнятті сумнівних рішень які ускладнюють життя дніпрянам. Так на початку вересня Філатов особисто підписав рішення міськради щодо запровадження тарифу за користування стоянками.

Тоді на сесії було розглянуто два проекти рішень: безкоштовні парковки, за нього проголосувало лише 7 депутатів і платний – 10 грн за одну годину, це рішення підтримало 36 депутатів. Його й підписав мер. Доречі, з двох попередніх сесій Філатов збігав саме тоді, коли розглядалось питання платних парковок.

А ще в 2018 році, після того як мерія закупила власні сміттєвози й почала вивозити сміття силами скандально відомого КП «Жилсервіс-2», мерія своїми розпорядженнями збільшила новий тариф на побутові відходи і їх вивіз у населення. В наслідок цього жителі міста за рік переплатили переплатили 31,22 млн грн.

Не зважаючи на це, «оклад замалий» у мера на посаді, так сам говорив Філатов. І для того, щоб покращити свій матеріальний стан заможний за декларацією міський голова, отримав численні премії та надбавки. За час перебування на посаді став багатшим майже на два мільйона гривень заробітної платні, з яких 157 тисяч грн становить матеріальна допомога. Але після публікації на сайті газети «Лица» про заробітну платню керівника міста, Філатов зробив «героїчний» вчинок, та повернув 156,9 тисяч грн до міського бюджету. Правда за свою брехню, що він отримує на посаді 9 тисяч гривень, а не 42 тисячі на місяць, він тоді не вибачився. Через деякий час з’явилась інформація, що Філатов перевів 8,2 млн грн. доньці в якості допомоги.

А цього року у серпні патріотичний мер переоформив документи на землю в Криму, якою володіє з 2009 року, та отримав земельну ділянку в окупованому РФ Криму загальною площею 200 квадратних метрів.

Зрозуміло, що свої величезні статки пан мер заробив не на одній допомозі, яку отримував від держави. Заробив він свої мільйони на купі зламаних доль, а масове рейдерство – не самий тяжкий злочин в його кар’єрі.

До речі саме після заяви мера, що він буде«выжигать каленым железом» дніпровських активістів, було вчинено напад на голову Антикорупційної правозахисної ради О. Снісаря. Чоловік якраз розслідував корупційні схеми міської влади, та був по-звірячому побитий і потрапив в важкому стані до лікарні.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: