Нульові: в Україні 67 кандидатів набрали 0 голосів і стали депутатами

11 грудня 2020 о 14:07 - 2837

Andrey FedorovAndrey Fedorov


Нульові: в Україні 67 кандидатів набрали 0 голосів і стали депутатами

Станом на 8 грудня 67 новообраних депутатів отримали нуль голосів в округах, але обралися в ради місцевого рівня. Це стало можливим через те, що ці ж депутати балотувалися у списках прохідних партій. Кожен другий «нульовий» депутат — це представник «Опозиційної платформи — За життя». Найбільше депутатів-«нулів» обрали в Луганській і Донецькій області.

Про це повідомляє Рух ЧЕСНО.

«Нульових» депутатів немає лише в обласних радах і районних радах у місті.

Рекордсменами з кількості «нульових» депутатів у районних і міських радах стали Луганська і Донецька області. Найбільше «нульових» депутатів виявилося серед представників партії «Опозиційна платформа — За життя» — 31.

Нагадаємо, що у липні Верховна Рада провалила голосування за поправки з квотою у 5% (це були б справді відкриті списки) і 50%, авторами якої виступали нардепи фракції ОПЗЖ. Відтак автоматично залишилася компромісна квота у 25%.

Наразі серед “нульових” депутатів 39 чоловіків і 28 жінок. Вік коливається від 1955 року народження до 2000 року. У біографіях більшості вказана вища освіта, але є по одному депутату з загальною середньою, незакінченою вищою і середньою спеціальною. Два обраних депутата закінчили професійно-технічні училища.

Серед 67 депутатів 11 зазначили, що тимчасово не працюють. Восьмеро депутатів зазначили, що зареєстровані як ФОП і приватні підприємці, шестеро — що займають посаду директора у товариствах з обмеженою відповідальністю або на приватних підприємствах. Також є два пенсіонери.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: