Навчання з протидії кібербулінгу пройдуть близько 1.000 правоохоронців та освітян в трьох областях

17 лютого 2022 о 13:05 - 2554

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Навчання з протидії кібербулінгу пройдуть близько 1.000 правоохоронців та освітян в трьох областях

Мета проєкту – створення та просування онлайн-механізму подання скарг задля покращення безпеки дітей у кіберпросторі.

У Дніпропетровській, а також Донецькій та Харківській областях пройдуть навчання цифровим правам дітей.

Про це повідомило Представництво Європейського Союзу в Україні.

Понад 600 поліцейських та кіберполіцейських, а також 300 освітян, психологів, соціальних педагогів зможуть якісно проводити профілактичну роботу та реагувати на випадки насильства над дітьми в Інтернеті. Для самих дітей та їхніх батьків буде розроблено сучасний онлайн-інструмент подання скарг.

«Ця діяльність реалізується завдяки проєкту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті», що його впроваджує консорціум організацій громадянського суспільства з січня 2022 року за фінансової підтримки Європейського Союзу», – йдеться в повідомленні.

Тривалість проєкту: 2022-2024 роки, фінансування – більш ніж 400.000 євро.

Для довідки: ще в 2019 році в Україні понад 90% дітей 14-17 років користувалися соціальними мережами кожного дня. У 2020 році дослідження засвідчили, що майже чверть дітей потрапили принаймні в одну ситуацію сексуального насильства або експлуатації, а щонайменше 21% з них зіткнулися з кібербулінгом.

«Ювенальна превенція щодня працює над профілактикою насильства над дітьми, зокрема в онлайн-середовищі. Тому нам вкрай важливо, з одного боку, мати якісний інструментарій для профілактичної роботи з дітьми різного віку, а з іншого – регулярно навчати співробітників поліції, як ефективно підвищувати обізнаність дітей щодо насильства та як діяти злагоджено, якщо таке сталося», – говорить Василь Богдан, начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України.

В межах проєкту передбачені:

  • розробка та пілотування профілактичних програм для дітей 10-18 років;
  • впровадження програм професійної підготовки та підвищення кваліфікації для працівників правоохоронних органів;
  • створення та просування онлайн-механізму подання скарг;
  • розробка обласних стратегій цифрової безпеки дітей та навчання зацікавлених сторін на місцевому рівні.

«Європейський Союз послідовно підтримує реформи в правоохоронному секторі України. Запропонована діяльність значно зміцнить правоохоронні органи у готовності забезпечувати  цифрові права дітей та ефективно діяти у випадках жорстокого поводження з дітьми в Інтернеті. Проект також посилить роль громадянського суспільства та місцевої влади у дотриманні високих стандартів та політики для кращого управління безпекою дітей у кіберпросторі», – заявив Ксав’є Камю, керівник Відділу належного врядування та демократизації Представництва ЄС в Україні.

Після пілотування заходів у трьох областях проєкт поділиться досвідом з правоохоронними органами та місцевою владою по всій Україні.

Раніше «Лица» повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: