Найбільш «зашквареного» і корупційного персонажа епохи Порошенка – Зеленський повернув

15 грудня 2020 о 15:50 - 9615
Найбільш «зашквареного» і корупційного персонажа епохи Порошенка – Зеленський повернув

Новий-старий голова ОДА Дніпропетровської області Валентин Резніченко – один з найбільш «зашкварених» і корупційних персонажів епохи Порошенко.

Будучи креатурою екс-глави Адміністрації Президента під час своєї попередньої губернаторської каденції, він систематично крав на тендерах по дорожньому будівництву. А гроші там крутилися чималі: за 4 роки – близько 130 млрд грн.

Схема розграбування бюджету була (і буде?) така: радник Резніченка Юрій Голік змушував глав районів і ОТГ переводити гроші зі своїх рахунків в обласний бюджет, а тендери на ремонт доріг потім вигравали фірми, наближені до керівника ОДА. Переважна більшість переможців тендерів мала зв’язок з братами Володимиром і Леонідом Дубинськими, які знаходяться в розшуку у справі про незаконне присвоєння бюджетних коштів. Їхні компанії будували дитячі сади за 73,5 млн грн, які закривалися через декілька місяців через те, що будівлі руйнувалися.

Апофеозом безпеределу стало укладання 8 км місцевої дороги компанією «Будінвест Інжиніринг», на які витратили величезну суму в 61,2 млн.

Глава ДніпроОДА Валентин Резніченко був співвласником офшору, який проходить по «справі Курченка». Всього підозри вручені 98 особам, в тому числі високопоставленим чиновникам.

Серед керівників 6-ти обласних державних адміністрацій в Україні, яким були розіслані підозри про вчинення злочину, присутній також глава ДнепрОДА Валентин Резніченко.

Такий висновок можна зробити з аналізу документа в Єдиному держреєстрі судових рішень України, а також журналістських розслідувань.

Так, в ухвалі Печерського райсуду м.Києва від 20 листопада 2018 року по справі № 757/57029/18 зазначено, що прокурор групи прокурорів Генеральної прокуратури України ОСОБА_1 просить накласти арешт на 14 корпоративних прав і 3 майнових права інтелектуальної власності для товарів і послуг.

Серед них – ТОВ «Радіо «Довіра», яким, за даними аналітичної платформи YouControl, до 2014 року керував нинішній глава ДнепрОДА Валентин Резніченко.

«Компанія Trejoli Business Ltd. (Британські Віргінські острови), згідно з наведеними прокурором доводами, використовувалася злочинною організацією як продавець 100% акцій Tri Lado Enterprise Inc., і при цьому була транзитною ланкою в перерахуванні 160 млн дол. США від ТОВ «ОСОБА_10 ІНВЕСТ» до Integrity International Holdings Limited в оплату за цінні папери 98% акцій UMH GROUP PUBLIC LIMITED», – йдеться також у документі, опублікованому в Єдиному держреєстрі судових рішень.

У 2018 році Рravda.com.uа, з посиланням на розслідування Al Jazeera, повідомила:

«Ложкін, як повідомляється, отримав 130,52 мільйона доларів з латвійського банківського рахунку компанії Trejoli Business Ltd (БВО), яка була пов’язана з Курченком.

Ці гроші надійшли на австрійський банківський рахунок в «Райффайзен Банку» від імені компанії з Британських Віргінських островів – Integrity International Holdings».

За даними Міжнародного консорціуму журналістів ICIJ, співвласниками Integrity International Holdings, крім Бориса Ложкіна, також були Валентин Резніченко, Григорій Шверк і інші.

Структура власності офшору Integrity International Holdings LTD (інфографіка – Offshoreleaks.icij.org)

 

Заступник голови департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури України, начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях ГПУ Костянтин Кулик учора передав журналістам «ТСН» заяву, що у «справі Курченка», крім екс-керівника Адміністрації Президента Бориса Ложкіна, підозри про скоєння злочинів вручені народному депутату від БПП Григорію Шверку, чинному заступнику голови АП Олексію Філатову, екс-керівнику НБУ Валерії Гонтаревій, співвласнику інвесткомпанії ICU Костянтину Стеценко, екс-міністру екології Миколі Злочевському та іншим.

Пізніше прес-секретар ГПУ Лариса Сарган написала на своїй сторінці в Facebook, що підозри було вручено з порушенням законодавства.

Нагадаємо, 28 березня 2019 року Генеральний прокурор України Юрій Луценко написав на своїй сторінці в Facebook, що підозри у «справі Курченка» вручено 98 особам, в тому числі високопоставленим чиновникам:

Редакція звернулася за коментарем можливого вручення підозри про вчинення злочину голові Дніпропетровської ОДА Валентину Резніченко в Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ДнепрОГА.

Ведуча інспекторка Департаменту Ольга Олексієнко сказала, що уточнить інформацію і передзвонить, проте не передзвонила.

29 Березня 2019, Mydndz.com.ua

Не дивно, що сам чиновник Резніченко володіє значним статком: квартирою в столиці, будинком і 11 земельними ділянками загальною площею 29.201 квадратний метр, колекціями дорогих годинників і зброї.

Резніченко нажив і чималі кошти: 2.453.752 гривні, 530.000 доларів і 65.000 євро – вельми солідно як для державного службовця, який отримує зарплату з бюджету.

Євген Торба

Поділитися: