«Нафтогаз» має повністю забезпечити українців доступним газом власного видобутку, – «УДАР Віталія Кличка»

01 жовтня 2021 о 14:10 - 41950

Avatarredaktor


«Нафтогаз» має повністю забезпечити українців доступним газом власного видобутку, – «УДАР Віталія Кличка»

У НАК «Нафтогаз України» не вистачає грошей на закупівлю газу на зимовий період. Оскільки компанія закінчила минулий рік зі збитками.

Основною проблемою є відсутність грошей на закупівлю 3 млрд кубометрів імпортного газу, який необхідно придбати в опалювальний сезон.

У той же час, за перші 6 місяців 2021 року Україна видобула 9,75 млрд кубометрів природного газу – це на 4% менше, ніж у 2020 році.
Ситуація із закачуванням газу до опалювального сезону складна: не вистачає ані газу, ані грошей на його закупівлю.

Експерти УДАРу неодноразово заявляли, що головною запорукою енергетичної незалежності України має стати збільшення видобутку власного газу та активна програма тепломодернізації житлового фонду України.

УДАР звертається до уряду з вимогами:

  • По-перше, розробити реалістичну програму збільшення видобутку власного газу з українських родовищ. Така програма потребуватиме значних інвестицій в розвідку нових родовищ і початок їх експлуатації.
  • По-друге, уряд, який декларує відданість європейським стандартам управління, має повернутися до виконання своїх зобов’язань перед ЄС в частині дотримання принципів корпоративного управління ОЕСР. Нафтогаз потребує не «наперсточників», а ефективних менеджерів, які спроможні налагодити основні процеси в компанії. Для цього компанія повинна бути незалежною від прямого урядового впливу.
  • По-третє, уряд має основні ресурси вкладати у тепломодернізацію житлового фонду і надання адресних субсидій на оплату комунальних послуг тим, хто їх потребує.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: