Надзвичайники Дніпропетровщини розповіли про те, що робити, якщо розбився градусник

14 січня 2021 о 10:00 - 327
Надзвичайники Дніпропетровщини розповіли про те, що робити, якщо розбився градусник

Ртутний термометр, який є в аптечці у більшості громадян Дніпропетровщини – не тільки корисний, а й потенційно небезпечний. Один невдалий рух – і в кімнаті розіллється до 5 грамів шкідливої для здоров’я людини ртуті.

Основними симптомами отруєння випарами ртуті є присмак металу в роті, нудота і блювота, слабкість і загальне погіршення здоров’я, сильні головні болі, болісні відчуття в горлі при ковтанні, втрата апетиту, посилене слиновиділення, набряклість і кровоточивість ясен.

Тож, з огляду на те, що на Дніпропетровщині є випадки звернення громадян до Служби порятунку «101» про розбиття ртутного термометру, надзвичайники підготували основні рекомендації, що робити якщо розбився градусник та куди звертатися.

Перш за все при розливі ртуті у квартирі слід дотримуватися такого порядку дій:

  • вивести людей із приміщення та відкрити вікна;
  • із маскою на обличчі та в гумових рукавичках, зібрати ртуть за допомогою спринцівки або аркушів паперу;
  • обов’язково обробити місце розливу ртуті розчином засобу для миття та дезінфекції, добре провітрити кімнату.

Важливо пам’ятати, що при збиранні ртуті заборонено користуватися віником чи пилососом. Якщо ртуть потрапила на килим, то його можна витрусити на вулиці в безлюдному місці.

При цьому забруднені ганчірки і інші застосовувані матеріали не можна прати або промивати в раковині, а краще запакувати в щільний і прозорий поліетиленовий пакет і разом із зібраною ртуттю здати в спеціалізоване підприємство, яке займається збором ртутних відходів.

Не викидати ртуть в унітаз або у відро для сміття.

Щодо пошкодження або розбиття медичних термометрів, які в своїй складовій мають ртуть, за зверненням мешканців міста направляють спеціалізований підрозділ Головного управління –  аварійно-рятувальну частину Аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

Нагадаємо, у Криворізькому районі під час пожежі ледве не загинули чоловік та жінка. Вони отруїлися чадним газом.

 

Поділитися: