Міжнародні резерви у Нацбанку зменшились на 1,1%

08 лютого 2021 о 20:30 - 1198

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Міжнародні резерви у Нацбанку зменшились на 1,1%

Нацбанк повідомив, що станом на 1 лютого зменшившись міжнародні резерви України за січень на 1,1% та складають $ 28,8 млрд в еквіваленті.

Про це інформують у Національному банку України.

У НБУ заявили, що це пов’язано з погашенням зовнішніх та внутрішніх зобов’язань держави. Але відзначили, що через надходження на валютному ринку ситуація частково врівнюється.

Динаміка зниження резерві у січні відбувалась за наступними чинниками:

1. Операції уряду з управління державним боргом.

311,4 млн доларів пішло на загальний обсяг платежів обслуговування і погашення держборгу. З них 197 млн доларів були витрачені на обслуговування та погашення внутрішніх держоблігацій (ОВДП), $ 66,4 млн — на обслуговування єврооблігацій (ОВДП), решта коштів — на виконання інших зобов’язань держави.

2. Операції Нацбанку на міжбанківському валютному ринку.

Також на початку січня була низька активність на валютному ринку. Національний банк провів кілька інтервенцій з продажу та з купівлі валюти, що в останні два тижні місяця збалансувало міжбанківський валютний ринок.

3. Відбулася переоцінка фінансових інструментів, тому у січні їх вартість зменшилася на $ 68,7 млн ​​в еквіваленті.

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,7 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Національного банку, заявили в Нацбанку.

Раніше ми повідомляли: НБУ ліквідує ще один банк.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: