На інформаційний запит газети «Лица» МВС не надало інформації

05 листопада 2021 о 14:30 - 2318

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


На інформаційний запит газети «Лица» МВС не надало інформації

Журналісти не сказали дату та місце народження оголошеного у розшук замдиректора ПП «Архітектурні та інженерні рішення» гр. Хохлачова С.М.

Департамент інформатизації МВС України, за дорученням Міністерства внутрішніх справ, розглянув запит Громадської організації «Люстраційна Антикорупційна рада Придніпров’я» (редакція газети «Лица») та порадив звернутися до Національної поліції України.

Про це йдеться у відповіді № 1895зі/16 від 03.11.2021 на інформаційний запит, за підписом директора Департаменту Михайлова Олександра Петровича.

Нагадаємо, журналісти цікавилися причиною відсутності у розшуковому реєстрі МВС даних оголошеного у розшук Хохлачова Сергія Миколайовича, якого судять як заступника директора з виконавчих та виробничих питань «Архітектурні та інженерні рішення», за даними слідства, за встановлення дорожніх знаків в Дніпрі отримали суму, завищену на 2.709.891,14 грн.

Хохлачова суд оголосив у розшук 20.10.2021, але того досі немає у пошуковому ресурсі «Особи, які переховуються від органів влади» у розділі «Розшук» офіційного вебсайту МВС.

На питання журналістів:

«Скільки годин (днів) триває час від винесення судом ухвали про оголошення у розшук певної особи до внесення даних цієї особи у реєстр «Розшукові обліки МВС»?»

директор Департаменту інформатизації відповів, що реєстр

«Періодично оновлюється».

На питання, чому в ньому досі немає Хохлачова Сергія Миколайовича, поліцейський відовів, що цю особу неможливо ідентифікувати як суб’єкта персональних даних, адже журналісти надали прізвище, імя, по батькові, але не повідомили дату та місце його народження.

«Оскільки у запиті не зазначено відомостей про дату та місце народження гр. Хохлачова С.М., ідентифікувати його як суб’єкта персональних даних та здійснити перевірку інформації в ІІПС (інтегрованій інформаційно-пошуковій системі – авт.) щодо перебування його в розшуку не маємо можливості», – йдеться у відповіді МВС на інформаційний запит.

У підсумку, Департамент МВС порадив журналістам звертатися до Національної поліції України, чим порушив частину 3 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка говорить:

«Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником».

Відповідь МВС на інформаційний запит газети «Лица»

Раніше «Лица» повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: