На Дніпропетровщині в заказниках виявлено більше 3 тисяч га розораних земель

22 грудня 2020 о 14:45 - 2337
На Дніпропетровщині в заказниках виявлено більше 3 тисяч га розораних земель

Українська Природоохоронна Група – UNCG поділилася результатами дослідження про стан збереження об’єктів природно-заповідного фонду Дніпропетровщини. За їх даними, на теріторії Дніпропетровської області відбуваєтья незаконне розорювання на території 3300 га.

Мова йде саме про самовільне розорювання степових та лучних ділянок або надання їх під розорювання різними державними органами.

«Усього в області — 179 територій природно-заповідного фонду (100,196 тис га). У 50 з них виявлені розорані території загальною площею 3380,9 га. Якщо відкинути території ПЗФ у містах, а також ті, де розорювання не можливе в принципі, то вийде, що з 87 заповідних територій області, де представлені степи й луки, 57% різною мірою розорані. У частині випадків самовільна оранка наступає на заказники й пам’ятки природи з боків, «непомітно» розширюючи межі полів на їхню територію. В інших випадках оранки відбуваються повністю в заказниках на значних площах. Оранки наявні також на територіях природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а також у всіх заказниках, створених в останні роки«, — йдеться у повідомленні.

У всіх без винятку випадках ця діяльність є незаконною і повинна тягнути кримінальну відповідальність, згідно зі статтею 252 Кримінального кодексу України. Більшість розораних ділянок обробляються вже не перший рік. При цьому щодо кожного з заповідних об’єктів землекористувачі підписали охоронні зобов’язання. Такі  зобов’язання регулярно оновлюються Департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА та зберігаються в ньому. Але в дійсності природа стрімко знищується і ніхто на це не звертає увагу.

Збитки, нанесені державі цими порушеннями, за даними Української природоохоронної групи, становлять щонайменше 125,3 мільйони гривень.

Поділитися: