На Дніпропетровщині працює центр кобзарської творчості

22 березня 2021 о 10:00 - 1128
На Дніпропетровщині працює центр кобзарської творчості

На Дніпропетровщині у Підгородньому працює центр кобзарської творчості та майстерня з виготовлення музичних інструментів. Там дітей і дорослих навчають грати на старовинних українських інструментах. 

Про це повідомляє «Суспільне Дніпро».

У Підгородненському центрі кобзарської творчості навчається 28 дітей.

Одинадцятикласниця Юлія Антонова співає й грає на бандурі з першого класу, бо на цьому інструменті грає її бабуся, грав і прадід. За словами Юлі, любов до музики родина прищеплювала їй змалечку.

«Ми прийшли сюди з бабусею, тут був концерт. Я побачила, як виступали старші дівчата і хлопці із дуже важким і дуже цікавим інструментом. Багато струн. Я тоді сказала: можна мені попробувати ходити сюди? Бабуся була не проти і привела мене сюди на заняття», — розповіла дівчина.

Завідувачка центру Алла Ганжа розповіла, що Підгороднє – стародавня козацька слобода. Тому не дивно, що тут з’явився центр кобзарського мистецтва. Офіційно відкрили його у 2007-му, відтоді тут займаються і дитячі, і дорослі колективи.

«Скільки ми вже об’їздили багато фестивалів всяких: і на Полтавщину їздили на Сорочинський ярмарок, і на житомирський дитячій фестиваль “Зорецвіт”, і у Львові, і в Києві – де ми тільки не були. І, головне, що і до нас люди їздять», – каже вона.

Аби знайомити гостей з історією краю та кобзарства, при центрі працює музей.

Також у 2014 році тут відкрили й майстерню з виробництва старосвітських бандур та кобз.

Майстер Павло Різник сам почав робити інструменти лише два роки тому. А свою першу бандуру вдосконалює і досі. На те, щоб зробити один інструмент, потрібно мінімум півтора року.

«Інструменти тут майже всі зібрані й куплені на барахолках. І дніпровських, і київських. Це не можна так просто піти в магазин і сказати: дайте мені струг, наприклад», – розповів майстер.

Микола Шапа робить бандури та кобзи вже десять років. Каже, аби інструмент звучав, потрібна правильна деревина. Найкраще підійде верба, клен, груша чи липа.

«Завалити якесь живе дерево якось шкода, тому ми шукаємо якесь таке, іноді яке бобри підгризли на річках, або люди спиляють і воно їм не потрібне, то ми забираємо. Найкраще підійде верба, клен, груша чи липа», – ділиться він.

Микола каже, що охочих з радістю навчать самотужки зробити музичний інструмент.

Також ми писали: На Дніпропетровщині діти з іконописної майстерні візьмуть участь у конкурсі малюнків «30 років космічної незалежності».

 

Поділитися: