На Дніпропетровщині понад 7 тисяч людей з інвалідністю отримали безоплатну вторинну правову допомогу

08 грудня 2020 о 11:30 - 554

AvatarVirsavia Gonchar


На Дніпропетровщині понад 7 тисяч людей з інвалідністю отримали безоплатну вторинну правову допомогу

З 1 січня по 30 листопада 2020 року безоплатну вторинну правову допомогу отримали понад 7 тис. людей з інвалідністю, що становить понад 14% від загальної кількості осіб, які звернулися цього року до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дніпропетровщини.

Про це у програмі «Тема дня» «Українського радіо UA:Дніпро» розповіла головна спеціалістка відділу «Дніпровського бюро правової допомоги № 1» Наталія Путненко, повідомляє “Суспільне медіа”.

Клієнти вищезазначеної категорії, як розповіла Наталія Путненко, найчастіше звертаються з питаннями оформлення статусу особи з інвалідністю, надбавки на догляд за особами з інвалідністю, стягнення матеріальної та моральної шкоди, представництва потерпілого в кримінальному провадженні.

Представниця ГО “Океан Добра” Тетяна Подзюбан розповіла про порушення прав людей з інвалідністю.

“Люди з інвалідністю стикаються з порушеннями їхніх прав щодня. Вона розповіла, що у Дніпрі для незрячих і для людей на візку досі залишаються закритими переважна більшість громадських місць. І це є найбільшою проблемою та порушенням прав людей з інвалідністю. Не до кожної аптеки можна завітати,через відсутність пандусів. Важко пересуватись громадським транспортом, а якщо є власне авто, то його ніде припаркувати, бо для людей з інвалідністю виділено лише 10% паркомісць із загальної кількості, і не на всіх паркувальних майданчиках вони є”, – наголосила Тетяна Подзюбан.

Аби отримати безоплатну вторинну правову допомогу, людині з інвалідністю потрібно надати паспорт, або документ, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків, пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, або довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: