«МЗУ» купили німецький тромболітик Актилізе дешевше середньої ціни по Україні

24 листопада 2020 о 13:30 - 2538
«МЗУ» купили німецький тромболітик Актилізе дешевше середньої ціни по Україні

ДП «Медичні закупівлі України» Міністерства охорони здоров’я України 18 листопада за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «БаДМ» про закупівлю тромболітичного препарату Актилізе на 162,30 млн грн.

Як пише сайт «Наші гроші», про це повідомляється у системі «Прозорро».

Засновником «БаДМ» є кіпрський офшор «Ліорко Інвестментс Лімітид», а кінцевими бенефіціарами значаться Олександр Дитятковський та Олександр Суходольський. Ця фірма разом з Олександром Дитятковським також є засновниками ТОВ «Бадм-Б».

Дружина Олександра Дитятковського Євгенія Дитятковська завідує алергологічним центром КЗ «Дніпровське клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги» Дніпровської міськради. Раніше вона була депутаткою Дніпровської міськради від «УКРОПу», а тепер обралась туди від партії «Пропозиція», чий список очолював мер Дніпра Борис Філатов.

До 1 грудня 2020 року фірма поставить 13 145 флаконів препарату з торгівельною назвою Актилізе та міжнародною непатентованою назвою альтеплаза по 12 347 грн. Це ліофілізат для розчину для інфузій у флаконах дозуванням 50 мг у комплекті з флаконом води для ін’єкцій об’ємом 50 мл. Єдиним виробником цього тромболітичного препарату, який використовують при лікування інфаркту міокарда, ішемічного інсульту і тромбоемболії легеневої артерії, є компанія «Boehringer Ingelheim GmbH & Co. KG» (Німеччина).

Договірна ціна трохи нижча від середньої ціни препарату на маленьких закупівлях інших замовників у березні-червні, яка становила 12 764 грн. Про це свідчать дані моніторингу «Наших грошей» фармацевтичних закупівель за березень-червень у системі «Прозорро».

В аптеках столиці Актилізе коштує у роздріб на 17-37% дорожче – 14 392-16 880 грн.

Ціна угоди всього на 0,6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 163,23 млн грн.

Конкурентами були інші дилери цього ж препарату – СУЕП ТОВ «Оптіма-Фарм, Лтд» Андрія Губського, яким керує Ігор Гуцал, і ТОВ «Діатом» директора Сергія Солоджука.

 

Поділитися: