Міськрада Дніпра просить Кабмін продовжити фінансування лікарень

23 листопада 2020 о 15:00 - 1057

AvatarVirsavia Gonchar


Міськрада Дніпра просить Кабмін продовжити фінансування лікарень

Новообрана міськрада Дніпра на своїй першій сесії планує прийняти звернення до Кабінету Міністрів України з проханням продовжити колишню систему фінансування лікарень.

Про це повідомила Міськрада Дніпра.

Другий етап медичної реформи, який почався в квітні 2020 року, несе в собі низку ризиків. Національна служба здоров’я вимагає від лікарень, які претендують на фінансування, визначений пакет документів, в тому числі підтвердження відповідності до ДБН, які вимагають повної доступності для маломобільних груп населення. Є ризик, що, лікарня може не отримати фінансування за формальними критеріями не відповідає цим вимогам, вона може не отримати фінансування.

«Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 410 «Про договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій »(зі змінами, далі – Постанова) до 31.12.2020 закладу охорони здоров’я або фізична особа-підприємець, яка отримала ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики, яка бажає укласти договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України, подає скановану копію документа, що підтверджує доступність будівлі і приміщення, в яких підприємство буде проводити свою діяльність, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до будівельних норм і правил, видане фахівцем з питань технічного обстеження будівель і споруд, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. Заклади охорони здоров’я не мають можливості до кінця року отримати відповідний документ, як це передбачено Постановою, через недостатність часу для створення умов для медичного обслуговування та вільного доступу до будівель та приміщень осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. З огляду на вищевикладене, просимо внести зміни в законодавство України і продовжити термін укладення договорів закладами охорони здоров’я з Національною службою здоров’я України без наявності зазначеного документа для отримання фінансування », – йдеться у зверненні міськради Дніпра до Кабміну.

Депутат міськради Дніпра Артем Хмельніков, який в минулому очолював бюджетну комісію говорить, що центральна влада не допомагає у модернізації лікарень до діючих будівельних норм.

«На жаль, практично всі лікарні Дніпра були побудовані за часів СРСР, за нормами, які були тоді актуальні. Центральна влада не допомагає переобладнати старі будівлі і приводити їх у відповідність з діючими нормами. Все це місто має робити за власні кошти, – відповів Артем Хмільник, – Зрозуміло, в лікарнях повинні бути і пандуси, і ліфти. Лікарні повинні відповідати сучасним будівельним нормам і бути комфортними і для лікарів, і для пацієнтів. Але їх оновлення вимагає часу і грошей».

За словами депутата, в Дніпрі біля 30 лікарень (деякі з яких розміщені в декількох корпусах) потребують модернізації.

«На мій погляд, проводити модернізацію потрібно комплексно. І приводити в порядок все: від дахів до підвалів. Не просто міняти ліфти і ставити пандуси, а проводити утеплення, змінювати застарілі комунікації і т.д. Потрібно перетворювати їх в лікарні європейського рівня. І цей процес в Дніпрі йде. На ремонт і модернізацію лікарень в Дніпрі за минулу каденцію міськради на це витратили понад 100 млн грн. Це кошти, які пішли виключно на ремонт приміщень, без урахування витрат на придбання устаткування. Гроші виділяє і міський бюджет, і великі підприємства, але зробити все і відразу неможливо. Також ми залучали на модернізацію амбулаторій кошти Світового банку, ЄБРР. Тому від держави хотілося б отримувати реальну підтримку в цьому питанні, а не просто перелік вимог », – сказав Артем Хмільник.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: