Місцеві вибори-2020: ЦВК визначила, з якої суми починається підкуп виборця

16 вересня 2020 о 07:35 - 1536

verasta3verasta3


Місцеві вибори-2020: ЦВК визначила, з якої суми починається підкуп виборця

На засіданні у понеділок Центральна виборча Комісія прийняла 6 постанов, зокрема, про Роз’яснення щодо заборони надання грошових коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, інших матеріальних цінностей (непрямого підкупу) під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

«Сьогодні на нашому засіданні точилась дискусія, що ж таке підкуп виборців і як з ним боротись. Законодавство визначає, що ЦВК має прийняти дане роз’яснення, яке забороняє надавати грошові кошти чи безоплатно або на пільгових умовах товари, послуги, роботи, цінні папери, кредити, лотереї, інші матеріальні цінності, які називаються непрямим підкупом. Відповідно, ЦВК визначила, що вважається підкупом, чи вартість товарів – це 63 грн 6 коп», – пояснив член ЦВК Віталій Грень, який відповідає за координування питання передвиборної агітації.

З його слів, якщо політична партія чи кандидат розповсюджує агітаційну продукцію, яка коштує більше 63,06 – це можна вважати підкупом виборця.

«Також ці агітаційні речі мають бути сплачені чи виготовлені за рахунок виборчого фонду – не просто кандидат має витягнути з кишені кошти чи листівку десь надрукувати, чи прапорець… Навпаки, агітація має бути виготовлена з коштів виборчого фонду», – додав він.

Також, за даними прес-служби, ЦВК сьогодні прийняла наступні постанови:

Про Пропозиції щодо законодавчого врегулювання особливостей організації підготовки та проведення виборів у період дії карантину.

Про клопотання Громадської організації «Кандидат», Громадської організації «Перемога Пальчевського» щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Про клопотання громадських організацій щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Про затвердження Розподілу додаткових коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: