Міністр соціальної політики України розповів, хто отримає підвищення пенсії у грудні

17 листопада 2020 о 12:14 - 1872

verasta3verasta3


Міністр соціальної політики України розповів, хто отримає підвищення пенсії у грудні

У грудні підвищення пенсії до 1.769 грн відбудеться у тих пенсіонерів, які не мали 30-35 років стажу та не отримали підвищення у вересні.

Про це сказав радник міністра соціальної політики України Микола Шамбір в ефірі одного із телеканалів, передає УНН.

«Це (підвищення пенсії для 1,6 млн пенсіонерів у вересні – ред.) отримали ті, хто має страховий стаж 30-35 (років – ред.), відповідно жінки і чоловіки. І у яких пенсія менше ніж 2.000 грн. Відповідно, до 2.000  у них було підвищення.

У грудні підвищення прожиткового мінімуму із 1.712 до 1.769 грн і, відповідно, та категорія, яка підвищення отримала у вересні місяці, не підпадає під це підвищення у грудні, тому що це ті, хто має менший стаж. Крім того, крім підвищення мінімальної пенсії, відповідно, буде підвищення надбавок і підвищень, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму», – повідомив радник міністра.

Він зазначив, що якщо людина має надбавку, то її розмір також підвищать.

«Наскільки мінімальна пенсія підвищується? З 1.712 до 1.769 грн. І якщо, наприклад, учасник бойових дій має надбавку до пенсії у розмірі 25% прожиткового мінімуму, то таке ж відповідне підвищення він отримає з грудня місяця, тобто, 25% цього зросте… Рости буде і максимальна пенсія, тому що максимальна пенсія – 10 прожиткових мінімумів. Тобто, відповідно, з грудня місяця вона також зросте», – додав Шамбір.

За його словами, 17 тис. 120 грн, а саме такий розмір максимальної пенсії, отримують кілька тисяч осіб. Для цього потрібно мати зарплату на рівні 15 мінімальних заробітних плат – 75 тис. грн та стаж у 35 років.

Нагадаємо, пенсійні виплати для найбільш вразливих осіб у 2021 році підвищаться.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: