Мінцифри планує створити в Україні аналог російського «Роскомнадзору»

20 січня 2021 о 17:45 - 1203
Мінцифри планує створити в Україні аналог російського «Роскомнадзору»

У міністерство цифрової трансформації України завили про те, що розглядають можливість створення  незалежного регулятора безпеки в Інтернеті та відстежують світовий досвід з цього питання.

«Багато країн приходить до необхідності незалежного регулятора безпеки в Інтернеті. Новий регуляторний орган має захищати права користувачів в Інтернеті, мати повноваження і можливості впроваджувати свої рішення щодо блокування і видалення контенту», — сказала директор директорату європейської інтеграції Мінцифри Гульсанна Мамедієва 19 січня під час міжнародної конференції «Безпечний онлайн 2020: сучасні виклики».

За її словами, діяльність цього органу має бути заснована на оцінці ризику, пропорційності цього ризику. Крім того, важливим моментом має бути юридичний обов’язок підтримувати інновації, «тому що інновації — велика складова вирішення цих проблем». Як повідомила Мамедієва, наразі Україна спільно з міжнародними партнерами – Велика Британія, Австралія, Німеччина — розробляє нові регуляторні підходи для подолання загроз в Інтернеті, але жодна із країн ще не створила нормативної бази.

Як ми повідомляли раніше, у Дніпрі судили вбивцю ведучого Саші Усачова.

 

Поділитися: