Мешканців Дніпра запрошують на відкриття мистецької виставки «Барви ромської душі»

02 квітня 2021 о 10:04 - 2055
Мешканців Дніпра запрошують на відкриття мистецької виставки «Барви ромської душі»

Вперше у Дніпрі! В рамках відзначення Міжнародного дня ромів 8 квітня о 15:00 в Дніпровському національному історичному музеї імені Яворницького відбудеться відкриття мистецької виставки «Барви ромської душі».

Про це повідомили в прес-службі історичного музею ім. Яворницького.

Це виставка робіт талановитого художника Тиберія Йонаша та його учнів. Т. Йонаш — митець з 20-річним досвідом роботи, ініціатор створення та керівник художньої школи «Ром ART» в Мукачево, де навчає ромських дітей різним технікам малювання. Художник закінчив Ужгородський коледж мистецтв під керівництвом знаних митців, багаторазовий учасник персональних та групових художніх виставок, вернісажів в Україні та за кордоном.

«Сьогодні ромам важко знайти своє місце — і в школі, і в роботі. Мені здається, що наші діти краще розвиваються у своєму колі. Тому я вирішив створити художню школу спеціально для них. Окрім того, що вони навчаються тут малюванню, я також їх і виховую, розповідаю як себе поводити, як вчитися. Усі наші діти різні. Мені цікаво виявити талант. Якщо бачу, що дитині не йде малювання, то не приховую цього, а кажу, аби спробували співи чи музичні інструменти. З тими ж дітьми, яким вдається, я працюю дуже наполегливо, роблю усе аби вони закохалися у цю професію так само, як я» — говорить художник.

Крім виставки цього дня в музеї пройде круглий стіл «Ромська громада Дніпра: традиції, здобутки, подолання стереотипів» та концерт Заслуженої працівниці культури України Любові Власової.

Не пропустіть знакову культурну подію міста.

Поділитися: