Мерія Дніпра орендує приміщення для своїх КП за мільйони гривень

30 листопада 2021 о 18:30 - 41589

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Мерія Дніпра орендує приміщення для своїх КП за мільйони гривень

БюроUA багато разів розповідало про те, як мерія Дніпра здає приміщення та будівлі у центрі міста за безцінь. 

Так, 282 квадрати на Володимира Мономаха приватник орендує у міськради за 23 тисячі гривень на місяць. 1,7 тис. квадратів на Європейській було віддано в оренду за 14 тисяч гривень, а через рік продано лише за 7 з невеликим мільйоном гривень. Будівля на Івана Акінфієва площею 1,3 тис. квадратів приноситиме дохід скарбниці у розмірі всього 28 тисяч гривень щомісяця.

Вільних приміщень та будівель у мерії достатньо. Аукціони профільний департамент проводить регулярно. При цьому структурні підрозділи та комунальні підприємства Дніпровської міськради продовжують орендувати площі приватних фірм. І не за копійки, а за суми, які суттєво перевищують ті, які місту приносить здача в оренду комунальної нерухомості.

Міська Інспекція з контролю над паркуванням з листопада 2018 по липень 2019 року включно розташовувалась на Героїв Майдану, 1, під боком біля міського КП «Міськавтопарк».

Орендодавцем виступали підприємці Олена Андрєєва та Євгенія Василенко, за дев’ять місяців, за даними Єдиного веб-порталу використання публічних фінансів E-Data, які отримали від Інспекції 528 899 гривень.

У серпні 2019 року Інспекція переїхала на Січових Стрільців, 18. Туди ж невдовзі перебралися й працівники Міськавтопарку.

Орендодавцем приміщень спочатку виступав власник будівлі ТОВ Каскад Інвест Груп. За три місяці Інспекція перевела Каскад Інвест Груп 600 724 гривень.

З січня 2020 року гроші за оренду на Січових Стрільців Інспекція почала платити ТОВ «Ларент Груп». За два неповні роки рахунки «Ларент Груп» поповнилися на 5 501 050 гривень.

Інформації про те, скільки квадратних метрів займає Інспекція на Січових Стрільців, 18, у відкритому доступі немає.

«Положення про застосування системи електронних закупівель товарів, робіт та послуг», затверджене рішенням Дніпровської міськради №30/9 2016 року, дозволяє комунальним підприємствам та виконавчим органам міської ради укладати договори на оренду приміщень без проведення тендерної процедури. Договори про оренду, при цьому у відкритий доступ потрапляти повинні. Однак Інспекція договори публікувати не поспішає. Ми не знайшли їх ні на сайті міськради, ні у системі Прозорро. Не публікує договори і КП “Міськавтопарк”. Інформації про витрати міськавтопарку на оренду немає і в системі E-Data. Власне, E-Dataкомунальне підприємство, порушуючи закон, ігнорує зовсім, про що свого часу докладно писало БюроUA, перераховуючи КП, які вирішили зробити свої транзакції таємницею за сімома печатками.

КП «Парк культури та відпочинку «Придніпровський» сваритися із законом не поспішає, регулярно публікуючи в системі «Прозоро» договори про оренду, укладені з ТОВ «Компанія «Дан-Груп».

У Дан-Груп це КП з серпня 2019 року орендує два приміщення площею 78,5 кв.м. на Шевченка, 59. Оренда коштує комунальникам 15 700 гривень щомісяця.

У лютому поточного року КП взяло у «Дан-Груп» в оренду ще одне приміщення на Шевченка, 59. 40,2 квадратів обходяться парку 8 040 гривень на місяць.

Таким чином, з серпня 2019 року «Дан-Груп» мало отримати від КП «Парк культури та відпочинку «Придніпровський» загалом 5 410 616 гривень.

З огляду на те, що комунальне підприємство орендує за 15 700 гривень на місяць 78,5 квадратів, тоді як, наприклад, компанія зі сфери впливу бізнесменів Дубинських «Екологія-Д» платить за оренду комунального приміщення площею 282,3 квадрата 23 000 гривень на місяць , виникає риторичне питання: КП платить багато приватнику, чи «Екологія-Д» платить мало місту?

Досить дивно здавати приватним фірмам комунальну власність за цінами втричі дешевшими за ринок, «відправляючи» при цьому міські КП, інспекції та департаменти орендувати за гроші платників податків нерухомість у приватників. Адже бюджет за фактом витрачає більше, ніж одержує.

Розумним було б відібрати відповідні об’єкти та передати їх на баланс відповідним підрозділам та підприємствам, позбавивши останніх необхідності витрачати чималі гроші на оренду.

Власник будівлі на Січових Стрільців ТОВ «Каскад Інвест Груп» було зареєстровано у листопаді 2017 року. Засновниками компанії виступають Олександр Бондарчук та Олександр Юрчак.

Переїзд Інспекції з контролю над паркуванням та КП «Міськавтопарк» саме до цієї будівлі навряд чи випадковий. Юрчака можна назвати людиною негласного куратора теми паркувань у Дніпрі Германа Назаренка.

Юрчак керував ТОВ «Яворницький» у період, коли його бенефіціаром значилася компанія «Лізалія Лімітед» Назаренко, а також виступав заступником останнього, коли головував у Дніпропетровській обласній організації політичної партії «Відродження». Окрім іншого, Олександр Юрчак та Герман Назаренко виступали співзасновниками ТОВ «Новообиходівський молокозавод».

Цьогорічний орендодавець Інспекції ТОВ «Ларент Груп» було зареєстровано у грудні 2019 року. Засновником та керівником компанії є Роман Лазарєв

Разом Артемом Сірком, приятелем Германа Назаренка та екс-керівника КП «Горавтопарк» Сергія Писаренка, Лазарєв у 2020 році виступав співзасновником ТОВ «Нова перлина». У січні 2021 року Лазарєва змінив нинішній співзасновник Каскад Інвест Груп Олександр Бондарчук.

Дружина Романа Лазарєва Вікторія є співзасновником та керівником пов’язаного все з тими самими Писаренком та Назаренком ТОВ «Бізнес Солюшнс Груп», яке неодноразово згадується в розслідуваннях БюроUA.

Засновником створеного у травні 2017 року ТОВ «Компанія «Дан-Груп» виступає бізнесмен, голова громадської ради при Дніпровській міськраді Геннадій Корбан. Керує фірмою Вікторія Байрамова.

Приміщення у приватників орендують багато КП та структурні підрозділи Дніпровської міськради. У травні цього року ми писали про це.

За різними даними, Департамент з питань місцевого самоврядування орендує приміщення у ТОВ «Аспект-Буд» та безпосередньо у засновника цієї фірми підприємця Дмитра Бондаря. “Аспект-Буд” керує Вікторія Байрамова – директор раніше згаданого “Дан-Груп”.

КП «Дніпровська студія телебачення» орендує приміщення на Староказацькій, 58 у ТОВ «Віпром», керує яким все та ж Байрамова.

До 2016 року основними видами діяльності ТОВ «Віпром» у різний час були «конструкторські організації», «постачання пари та гарячої води», «дослідження та розробки» та «інші монтажні роботи». Менш ніж через рік після зміни міської влади, а саме з липня 2016 року, основним видом діяльності Віпрому стало «надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна».

КП «Соціально-аналітичний центр сприяння розвитку міста» та КП «Організаційно-аналітична служба» орендують приміщення на Староказацькій, 58 у ПП «Геліар», засновником якого є Станіслава Ясько – родичка бізнес-партнера Геннадія Корбана Володимира Яська. Нинішнього року Соціально-аналітичний центр узяв в оренду ще одне приміщення — на Мечникова, 7. Орендодавцем виступив вищезгаданий підприємець Дмитро Бондар.

Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур сьогодні сидить на Слобожанському, 29. За оренду Департамент у різні періоди платив ТОВ «НДПКІ «Черметмеханізація», одним із власників якого виступає все, що стосується все до того ж Геннадія Корбана ТОВ «Дніпроуніверсал», підприємця Олега Рубльовського та ін.

На Слобожанському, 29 сидять і КУ «Спеціалізована установа з надання безкоштовної первинної правової допомоги в Дніпрі», і КП «Дніпроводоканал», і КП «Теплоенерго».

Інспекція з питань благоустрою, КП «Благоустрій міста» та Департаменту торгівлі орендують приміщення на Короленка, 1 у бізнесмена Геннадія Корбана, що належить до сфери впливу, ТОВ «Веллінгтон Груп».

У будівлі Геннадія Корбана на пр. Пушкіна, 55 сидять КП «Дніпровські активи» і знаходиться в стадії ліквідації КП «Земград».

Департамент інноваційного розвитку орендує приміщення на пл. Героїв Майдану, 1 у підприємця Ігоря Заболотнього та ТОВ «НВП «Інвельта».

Інспекція з питань праці та зайнятості населення орендує приміщення біля КП «Агропроекттехбуд» Дніпропетровської обласної ради.

За інформацією E-Data, суми, які за два останні роки отримали від комунальних підприємств та структурних підрозділів Дніпровської міськради приватні орендодавці, м’яко кажучи, чималі.

Так, Департамент інноваційного розвитку заплатив підприємцю Заболотньому та «НВП «Інвельта» 1188916 гривень.

Департамент з питань місцевого самоврядування перерахував підприємцю Бондарю та компанії «Аспект-Буд» 1502980 гривень.

КП “Дніпровська студія телебачення” перевела на рахунки “Віпром” 14 335 959 гривень.

«Геліар» та підприємець Бондар отримали від КП «Соціально-аналітичний центр сприяння розвитку міста» 689 412 гривень.

КП «Організаційно-аналітична служба» заплатило ПП «Геліар» та підприємцю Бондарю загалом 1 923 972 гривні.

“Велінгтон Груп” отримало від Інспекції з питань благоустрою 1 817 934 гривень.

КУ «Спеціалізована установа з надання безкоштовної первинної правової допомоги у Дніпрі» заплатила «НДПКІ «Черметмеханізація» та підприємцю Рублевському 482 521 гривень.

Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур витратив на оренду загалом 6 165 928 гривень.

Разом 28,1 мільйона гривень.

Нагадаємо, що свої транзакції на Єдиному веб-порталі використання публічних фінансів оприлюднять далеко не всі комунальні підприємства Дніпровської міськради. Тому реальні цифри в рази більші за ті, що були отримані нами в результаті підрахунків з використанням даних E-Data.

Раніше у рубриці Журналістські розслідування “Лица” повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: