Масові обшуки в Криму. З’явилася реакція України

17 лютого 2021 о 14:30 - 645
Масові обшуки в Криму. З’явилася реакція України

Сьогодні з 4:00 ранку в тимчасово окупованому Криму проходили масові обшуки в Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Радянському районі півострова. Слідчі заходи так званих правоохоронців були проведені в семи домоволодіннях.

Про це на сторінці в Facebook написала Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

Вона повідомила про те, що незаконно затримані активісти «Кримської солідарності» і проекту для дітей політв’язнів «Кримське дитинство» Ленур Сейдаметов, Азамат Еюпової, Тимур Ялкабов, Яшар Шіхаметов, Ернест Ібрагімов і Олег Федоров. Їм інкримінують участь в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії визнана терористичною.

Також Денисова написала про те, що ФСБ після проведення слідчих заходів доставили затриманих громадян України в будівлю «УФСБ Криму»:

«Такі дії так званих правоохоронців порушили презумпцію невинності, права на свободу і особисту недоторканність, на правову допомогу, адже обшуки були проведені без наявності відповідних судових рішень, без участі адвокатів і вручення будь-яких процесуальних документів.Переслідування окупаційною владою кримських татар є релігійно мотивованими і можуть закінчитися незаконним арештом і вироком», — написала Денисова.

Омбудсмен повідомила про те, що Україна буде вимагати від РФ дотримуватися прав на справедливий судовий розгляд відповідно до її зобов’язань окупаційного держави, що передбачено міжнародним гуманітарним правом і міжнародним правом в області прав людини.

Також «Лица» писали: Росія внесла до «чорного списку» дві компанії з Дніпра.

Поділитися: