Криворізький ліцеїст став наймолодшим кавалером ордену «За мужність»

06 серпня 2020 о 15:30 - 7583

adminadmin


Криворізький ліцеїст став наймолодшим кавалером ордену «За мужність»

Наймолодшим в Україні кавалером ордена «За мужність» III ступеня став криворізький ліцеїст, який врятував п’ятьох дітей. Про це повідомляє «Армія.Інформ».

У Кривому Розі голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко вручив ліцеїсту криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Олександру Гаркуші орден «За мужність» III ступеня. У свої 17 років Олександр Гаркуша, який врятував життя п’ятьох неповнолітніх, став першим в Україні, кого нагородили орденом «За мужність» III ступеня у такому віці.

Ця історія трапилася на Дніпропетровщині влітку 2019 року.

1 липня в селищі Пашена Балка ліцеїст 2-го курсу криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Олександр Гаркуша врятував життя п’ятьох неповнолітніх дітей.

Того дня Сашко насолоджувався вільним часом на літніх канікулах, дихав свіжим повітрям та займався фізичними вправами. Раптом побачив, як на дитячому майданчику гралися малюки, а потім підпалили предмет, що був схожий на боєприпас і невідомо звідкіля опинився в їхніх руках. Жодного з дорослих поруч не було й обставини вимагали миттєвого рішення. 16-річний хлопець не розгубився. Він швидко зреагував на небезпеку й одразу кинувся на допомогу. Олександр схопив «знахідку», що палала, намагався відкинути її якомога далі. Втім було запізно… В руках юнака вибухівка рвонула.

Відважний ліцеїст проявив найкращі людські якості та, як міг, уберіг дітей від смертоносних металевих уламків. Усі дітлахи залишилися завдяки Сашку живими, а він зазнав важких поранень і травмувань.

Юнак понад два тижні перебував у реанімації, переніс кілька операцій, лікувався і проходив реабілітацію.

Попри важкі травми й тривале відновлення здоров’я, кадет Гаркуша закінчив Криворізький ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою та їде вступати до Військової академії (м. Одеса), щоб вибороти право бути, як його батько – сержант Петро Гаркуша, воїном-розвідником.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: