Комунікація депутатів Дніпровської міської ради у Facebook

08 жовтня 2021 о 18:00 - 16228

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Комунікація депутатів Дніпровської міської ради у Facebook

Більшість депутатів Дніпровської міської ради мають власні профілі у Facebook. “Лица” з’ясували, скільки депутатів ведуть активну діляьність у соцмережі, про що пишуть, кого цитують, а також якою мовою роблять публікації та спілкуються з містянами.

Пропозиція

Найбільш активно Фейсбуком користується фракція Бориса Філатова “Пропозиція”. Серед 22 депутатів, 20 мають сторінку у мережі, а 18 активно ведуть свій профіль. Цікавим є те, що активної сторінки не має голова фракції Сергій Пустовий: остання публікація від нього датована березнем 2021 року.

Більшість депутатів формально ведуть свої сторінки, публікуючи звіти про роботу та привітання зі святами. Проте 8 депутатів “Пропозиції” також постять у соцмережі особисті фото з родиною та репостять цікаві сторінки. Наприклад, Григорій Гельфер звітує про концерти КВК, а Іван Васючков та Олексій Безуглий полюбляють публікувати у своїй стрічці вірші. Нагадаємо, що саме Олексій Безуглий має значний вплив на кишеньковий “медіахолдинг” Бориса Філатова, про що “Лица” писали раніше.

Найчастіше депутати від “Пропозиції” репостять публікації Бориса Філатова, Генадія Корбана, а також прес-служб департаментів ДМР та інших міських відомств.

Дві третини партії Філатова спілкуються у мережі російською мовою і тільки 8 депутатів пишуть публікації та відповідають у коментарях українською.

Опозиційна платформа – За Життя

Друга за кількістю фракція Дніпровської міської ради у Фейсбуці представлена 11-ма депутатами (з 13): Ілона Іонесян взагалі не має сторінки, а Олександр Багацький останній раз щось публікував аж у 2020 році.

Троє з 11 депутатів “ОПЗЖ” публікують у своєму профілі особисті фотографії та відео з родиною, а іноді репостять цікаві сторінки, як наприклад, Олена Стєпанян часто ширить серед своїх підписників меми, на кшталт цього.

Депутати міськради від Опозиційної платформи найбільше репостять Генадія Гуфмана, а також Бориса Філатова. Особливою рисою є велика кількість публікацій, присвячених Другій cвітовій війні, покладанню квітів до відповідних монументів тощо.

На диво, явно проросійська “ОПЗЖ” не є найбільш російськомовною фракцією у мережі. Хоч більшість веде свої сторінки російською, заступник директора КП “Спорт-Дніпро” Юрій Коробов у своєму ФБ спілкується українською.

Європейська Солідарність

У Дніпровській міській раді “ЄС” представлена 7-ма депутатами, серед яких 5 мають сторінки у Facebook та активно їх ведуть, серед них – голова фракції Каміль Примаков. Раніше ми повідомляли, що він має найдорожчий у міськраді автопарк з приблизною вартістю 700 тис. доларів.

Троє депутатів “Європейської Солідарності” постять у соцмережі не тільки офіційни звіти про роботу, а й особисті світлини з мандрівок, фото з родиною. Максим Музика взагалі має неофіційну сторінку, де пише власні роздуми про життя, репостить цікаві сторінки та критикує Володимира Зеленського.

Частіше за інші джерела, депутати від “ЄС” репостять Петра Порошенка.

“Євросолідарність” є найбільш україномовною фракцією: лише один Северин Маринчук пише публікації та спілкується у коментарях російською мовою.

Громадська сила

З 8 депутатів політичної сили Загіда Краснова тільки половина має активні Фейсбук-сторінки.

Тільки двоє депутатів фракції публікують у мережі особисті матеріали. З неофіційних сторінок депутатів «Громадської сили» найбільш цікавий Фейсбук у Олексія Пермякова: він має офіційний напівактивний профіль, а також активний неофіційний, де репостить цікаві сторінки, меми, спілкується з друзями та публікує жартівливі пости й власні роздуми про життя.

Найчастіше депутати “Громсили” репостять свого лідера Загіда Краснова. У публікаціях часто критикують міську та державну владу, розповідають про зроблену роботу. Наприклад, у своїй останній публікації Станіслав Кушнір звітує про роздачу продпакетів громадянам.

“Громадська сила” є однією з найбільш російськомовних фракцій в міськраді. Жоден депутат фракції, що веде сторінку у ФБ, не робить це державною мовою.

Блок Вілкула “Українська перспектива”

Лише троє депутатів Блока Вілкула мають активні сторінки у Facebook: Наталія Пилипенко взагалі не зареєстрована, а Ярослав Гивель останній раз публікував щось аж у 2019 році.

Неофіційну сторінку серед депутатів фракції має лише Альона Ведмідь, що публікує особисті неформальні фотографії. Зі сторінки Ведмідь можна зрозуміти, що вона дуже любить мандрівки та червоне вино.

Депутати “Української перспективи”, очікувано, найчастіше репостять Олександра та Юрія Вілкулів. Проте є у депутатів фракції й інші авторитети: наприклад Наталя Гончаренко полюбляє публікувати у Фейсбуці відео Анатолія Шарія.

Блок Вілкула “Українська перспектива”, як і “Громадська сила” є найбільш російськомовною фракцією VII скликання ДМР: усі троє депутатів, що користуються ФБ, ведуть сторінки російською мовою.

Слуга народу

У процентному співвідношенні “Слуга народу” є найбільш активною фракцією у мережі Facebook: серед 9 депутатів, представлених у міськраді Дніпра, тільки Віталій Солоха не має офіційного профілю.

Половина депутатів “Слуги Народу” мають напівофіційні сторінки, де публікують особисті неформальні фото.

Не стане сюрпризом той факт, що депутати від президентської фракції найбільше за всіх репостять Фейсбук-сторінку Володимира Зеленського, а також офіційний профіль партії у соцмережі.

Комунікація з підписниками у депутатів “Слуги Народу” більшою мірою відбувається російською мовою: тільки двоє депутатів публікують пости та спілкуються державною мовою.

Висновки

З 64 депутатів Дніпровської міської ради сторінку у Фейсбуці мають 55 осіб (86%), а активно її ведуть лише 49 (77%).

Із тих що активно ведуться, формальними офіційними є 28 сторінок (57%), а інші 43% (21 депутат) публікують у соцмережі особисті фото з родиною, друзями, а деякі навіть ведуть абсолютно не «депутатські» сторінки, де пишуть власні роздуми про життя тощо.

Частіше за інших депутати усіх фракцій репостять Президента України Володимира Зеленського та міського голову Дніпра Бориса Філатова. Депутати від «Пропозиції» також в основному репостять Генадія Корбана, «ОПЗЖ» – Генадія Гуфмана, «ЄС» – Петра Порошенка, «Громадської сили» – Загіда Краснова, а «Української Перспективи» – Олександра та Юрія Вілкулів.

Загалом, українською ведуть свої сторінки у Фейсбуці 15 депутатів ДМР (31%), а російською – 34 (69%). Найбільш україномовною є фракція «Європейська солідарність», у якій 80% депутатів пишуть у соцмережі державною мовою.

 

Єгор Євтушенко, спеціально для Litsa.com.ua

Як “Лица” писали раніше:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: