Київ увійшов до 50 найкращих світових екосистем для стартапів

13 грудня 2021 о 12:00 - 16044

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Київ увійшов до 50 найкращих світових екосистем для стартапів

Столиця України посіла 48 місце серед найкращих світових стартап-екосистем — за версією Global Startup Ecosystem Index від StartupBlink, де розглядалися 1000 міст.

Як повідомляє websummit.com, Київ випередив у рейтингу багато європейських міст, включаючи Дублін, Мілан, Цюріх і Копенгаген.

Звіт Startup Ecosystem 2021 назвав Київ особливо сильним центром для стартапів у царині програмного забезпечення і даних, маркетингу і продажів, а також харчових технологій. У цих трьох секторах в столиці України вже працюють понад 250 компаній.

Про непересічні перспективи свідчать і дані Національного банку України: у 2020 році експорт інформаційних технологій країни зріс на 20,4 відсотка.

Це збільшення на 853 мільйони доларів США в порівнянні з аналогічним періодом минулого року привело до того, що загальний річний експорт програмного забезпечення та інших продуктів IT-індустрії вперше перевищив позначку в 5 млрд доларів США.

За даними Української технологічної екосистеми, IT-сектор країни зростає в п’ять разів швидше, ніж в середньому по світу (4-6 відсотків). Тут розмітилися 5000 ІТ-компаній, в яких працює 250 тисяч розробників.

Якщо говорити про сектор стартапів, то згідно з оглядом 360 Tech Ecosystem Overview, в Україні налічується близько 1700 компаній, що виробляють технологічні продукти, і 533 сервісні компанії. Більшість з них розташовані в Києві.

Хоча 2020 рік був тяжким для багатьох галузей, технологічний сектор в Україні набирає обертів. Згідно з щорічним оглядом української індустрії технологічних інвестицій AVentures Capital, в українські або засновані в Україні технологічні компанії було інвестовано 571 млн доларів США, що стало рекордним показником.

Це була комбінація венчурного і приватного капіталу разом узятих.

В Україні є технологічні “єдинороги” (компанії з оцінкою 1 млрд доларів США). До них відносяться Grammarly, GitLab, People.ai, Firefly Aerospace, airSlate. Також є кілька зарубіжних єдинорогів з українським корінням: BitFury, Revolut і PandaDoc.

Раніше “Лица” повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: