Голова РНБО Данілов відповів на закиди російського колеги про “русофобський” мовний закон

26 січня 2021 о 16:15 - 1560

AvatarVirsavia Gonchar


Голова РНБО Данілов відповів на закиди російського колеги про “русофобський” мовний закон

Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев зробив заяву, де назвав прийняття Києвом закону про державну мову продовженням русофобських дій українських політиків.

“Те, що відбувається в Україні – це продовження русофобських дій недалекоглядних політиків, які прийшли до влади після держперевороту 2014 року і керованих зі США. Послідовно відпрацьовуючи сценарій Вашингтона з розділення єдиного народу Росії і України, вони вже перетворили колись процвітаючі землі на відсталий сировинний придаток Заходу, а тепер руйнують культурно-цивілізаційні основи держави”, зазначив Микола Патрушев.

Він повторив заяву Держдуми РФ про те, що Київ на догоду Вашингтону свідомо ігнорує власну Конституцію, яка гарантує вільний розвиток, використання і захист інших мов.

Секретар Радбезу РФ вважає, що влада України, приймаючи закон про свою державну мову, нібито протиставляє себе основному населенню України, а також провокує додаткову напругу в суспільстві, сприяє розвитку сепаратизму.

В Росії нікому і в голову не приходить гнобити інші мови, в тому числі українську. Культивована владою України русофобія вже призвела до серйозної деградації двосторонніх торгово-економічних відносин, але український бізнес намагається зберегти налагоджені десятиліттями… зв’язки…, щоб не допустити повного розвалу економіки у своїй країні”-, сказав секретар Радбезу РФ.

Натомість Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов у Facebook дав відповідь на слова Миколи Патрушева. Він наголошує, що українська мова – це державна мова України, статус якої закріплений в Конституції України, і порад Росії чи будь-якої іншої країни  щодо цього питання ми не потребуємо.

“Після окупації українського Криму та розв’язання війни на частині території Луганської і Донецької областей під кураторством і за безпосередньою участю російських військ Росія для нас – країна-агресор. Нова історія взаємин можлива тільки після повного звільнення українських територій, видачі військових злочинців, державних зрадників, покарання винних у плануванні і здійсненні військової агресії проти нашої країни, – тільки після того, як останній російський солдат покине територію України. Ми вас сюди не кликали”, – написав Олексій Данілов.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: