Кабмін зобов’язав компанії вести відкриту фінансову звітність

04 березня 2021 о 15:15 - 1693

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Кабмін зобов’язав компанії вести відкриту фінансову звітність

Кабінет міністрів прийняв постанову №835 про перелік обов’язкових до публікації наборів даних, яке, в тому числі, включає вимогу до компаній відкрити вільний доступ до своєї фінансової звітності.

Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Публікація фінансової звітності компаній у формі відкритих даних є вимогою Плану виконання Угоди про асоціацію України з ЄС“, – йдеться в повідомленні.

На сьогоднішній день у відкритому доступі знаходиться інформація про керівників компаній, вигідних власників, видах діяльності. Фінансову звітність можна отримати тільки направивши запит безпосередньо в компанію. Також існуюча нормативна база дозволяє Мін’юсту, Державній податковій службі і Держстату публікувати фінзвітність підприємств, але на практиці цього не відбувається.

Згідно з урядовою постановою, компанії повинні будуть публікувати свою фінзвітність на державному порталі data.gov.ua і вона стане доступна на будь-яких сервісах, які працюють з відкритими даними. Також звітність компанії буде доступна на порталі Дія.Відкріті дані, який Мінціфра обіцяє запустити найближчим часом.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині за місяць заборгованість по зарплаті зросла на 14%.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: