Кабмін розблокував добудову українського космічного супутника

08 квітня 2021 о 08:30 - 1840

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Кабмін розблокував добудову українського космічного супутника

Кабінет міністрів України дозволив КБ “Південне” (Дніпро) використовувати для добудови та запуску космічного супутника “Січ 2-30” 90 млн грн, які перебували на його рахунках і раніше були взяті в кредит під інший проект.

Таке рішення прийнято на засіданні уряду 7 квітня – повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічної політики Дмитро Кисилевський в Facebook.

За словами Д. Кисілевського, рішенням уряду розблоковані 90 млн грн, яких вистачить на запуск і страховку космічного апарату.

“Це частина коштів, заморожених на рахунках розробника і виробника супутника, дніпровського КБ “Південне”, які залишилися від нереалізованого проекту зі створення ракетного комплексу “Циклон-4”, – пояснив він.

“Інші витрати, пов’язані з доопрацюванням апарату і наземного сегмента, а також підготовці до запуску, передбачається профінансувати з інших джерел, в т.ч. з бюджету Національного центру управління та випробувань космічних засобів і власних коштів КБ “Південного”, – повідомив нардеп.

Таким чином вдалося усунути перешкоду для фінансування фінальної стадії проекту по “Січ 2-30”, який дозволить державі за оцінкою Мінстратегпрома отримувати дохід близько $ 5 млн на рік від використання супутникових даних. Однак державі ще належить навчитися комерціалізувати дані, отримані від подібної космічної діяльності, зазначив заступник голови комітету ВР з питань економічної політики.

У разі успішного виведення на орбіту супутник зможе працювати близько 5 років. “І це буде перший український апарат на орбіті за останні 10 років”, – підкреслив Кисилевський.

Функціонал супутника на 15% пов’язаний з завданнями безпеки і на 85% з цивільними цілями, такими як моніторинг вирубки лісів, надзвичайних ситуацій, стану полів і т.д.

Зараз ведуться переговори з компанією Exolaunch – офіційним представником Space Х Ілона Маска про технічні і комерційні умови запуску на ракеті Falcon 9.

“Щоб забронювати місце для супутника на Falcon 9, представникам КБП потрібно найближчим часом внести передоплату. Сподіваюся, ще не пізно”, – резюмував Д. Кисилевський.

Також “Лица” писали: Українець візьме участь у програмі NASA з висадки людей на Місяць.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: