Кабмін розблокував добудову українського космічного супутника

08 квітня 2021 о 08:30 - 740
Кабмін розблокував добудову українського космічного супутника

Кабінет міністрів України дозволив КБ «Південне» (Дніпро) використовувати для добудови та запуску космічного супутника «Січ 2-30» 90 млн грн, які перебували на його рахунках і раніше були взяті в кредит під інший проект.

Таке рішення прийнято на засіданні уряду 7 квітня — повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічної політики Дмитро Кисилевський в Facebook.

За словами Д. Кисілевського, рішенням уряду розблоковані 90 млн грн, яких вистачить на запуск і страховку космічного апарату.

«Це частина коштів, заморожених на рахунках розробника і виробника супутника, дніпровського КБ «Південне», які залишилися від нереалізованого проекту зі створення ракетного комплексу «Циклон-4», — пояснив він.

«Інші витрати, пов’язані з доопрацюванням апарату і наземного сегмента, а також підготовці до запуску, передбачається профінансувати з інших джерел, в т.ч. з бюджету Національного центру управління та випробувань космічних засобів і власних коштів КБ «Південного», — повідомив нардеп.

Таким чином вдалося усунути перешкоду для фінансування фінальної стадії проекту по «Січ 2-30», який дозволить державі за оцінкою Мінстратегпрома отримувати дохід близько $ 5 млн на рік від використання супутникових даних. Однак державі ще належить навчитися комерціалізувати дані, отримані від подібної космічної діяльності, зазначив заступник голови комітету ВР з питань економічної політики.

У разі успішного виведення на орбіту супутник зможе працювати близько 5 років. «І це буде перший український апарат на орбіті за останні 10 років», — підкреслив Кисилевський.

Функціонал супутника на 15% пов’язаний з завданнями безпеки і на 85% з цивільними цілями, такими як моніторинг вирубки лісів, надзвичайних ситуацій, стану полів і т.д.

Зараз ведуться переговори з компанією Exolaunch — офіційним представником Space Х Ілона Маска про технічні і комерційні умови запуску на ракеті Falcon 9.

«Щоб забронювати місце для супутника на Falcon 9, представникам КБП потрібно найближчим часом внести передоплату. Сподіваюся, ще не пізно», — резюмував Д. Кисилевський.

Також «Лица» писали: Українець візьме участь у програмі NASA з висадки людей на Місяць.

Поділитися: