Історії п’яти: як карантин вплинув на виробників з Дніпра

30 липень 2020 о 08:53 - 16106
Історії п’яти: як карантин вплинув на виробників з Дніпра

Карантин відбирає і надихає. До таких висновків приходиш після спілкування з представниками творчого малого бізнесу. З ними спілкувалися на нещодавній ярмарці у Дніпрі. Довгоочікуваний захід виявився для підприємців ковтком свіжого повітря: частина з них жаліється, що їхню продукцію важко продавати через Інтернет, бо її потрібно відчути спочатку на дотик, у руці.

Як карантин вплинув на бізнес? На питання відповідають п’ять виробників з Дніпра, яким не соромно за свою продукцію.

Turchak: ексклюзивні вироби з натуральної шкіри ручної роботи

«Морально було важче спочатку. А потім в нас, навпаки, з’явилися ідеї під час карантину про створення нових виробів. Карантин нам відкрив, мабуть, якісь нові горизонти.  Ми почали робити нестандартні сумочки. З партнерами здружилися під час карантину онлайн і в нас з’явилася нова лінійка товарів», – каже співзасновниця бренду Анна Турчак.

Яскрава, неповторна та якісна авторська кераміка Олександра Бондарчука

«Карантин дуже вплинув. Ми втратили декілька ярмарок таких, на які готувалися. Ми постійні учасники ярмарки у Львові. Нас запрошують на Різдво і на Пасху. Цього року на Пасху ярмарки не було. Проте, з’явилася можливість через Інтернет більше займатися. З’явилися зараз групи, в яких я приймаю участь і де продають не тільки кераміку, але й графіку та живопис – те, чим я іще займаюся. Обсяги продажів впали дуже сильно. Не буду брехати, дуже впали. Якщо чесно, то великі втрати поніс. В Інтернеті важко продавати ці вироби. Тому, що ту же чашку потрібно взяти, потримати за вушко, як вона сидить в пальці. Якщо вона не зручна, то навіщо її купляти?», – каже Олександр Бондарчук.   

Видавництво «Nasha idea» — книжки, які діти хочуть читати

Видавництво Nasha Idea засноване у місті Дніпро у 2018 році Грегорі Пероном (громадянином Франції) та Іриною Олешко, яка нині виконує обов’язки директорки видавництва.

Видавництво вважає, що їхня мета — не просто видавати дитячі книжки, а робити їх такими, які діти захочуть читати.

Наразі видавництво Nasha Idea спеціалізується на французькій літературі та коміксах. За перший рік діяльності вже випустили декілька серій. Анонсували також першу японську мангу, а також книжки для підлітків.

«Книгарні усі зачинені. Відповідно, немає продажів, немає оборотів, немає можливості друкувати нові книги. Обороти впали приблизно на 60% на момент коронавірусу, коли всі сиділи вдома. Передивилися всі свої плани, перенесли на осінь, кількість книг зменшилася. Все скоротилося, бо все залежить одне від одного. В період карантину почав працювати наш Інтернет-магазин», – каже співзасновниця видавництва Ірина Олешко.

Lex studio: жіночий одяг класу люкс

Дизайн-студія Lex — творча лабораторія модного одягу для сучасного ритму життя.

«У нас власне виробництво, власна студія. Постачальники дуже надійні. На нас пандемія особливо не позначилася, бо ми давно працюємо в онлайні. У нас широка клієнтська база. Жалітися я не буду. Але, спочатку коронавірус на нас вплинув. На творчість. Знаєме, ми люди сильні. Ми незалежні, все своє, тому, мабуть, ми знаходимося в більш вигідній позиції, ніж наші колеги», – коментує власниця Lex Studio Олена Овсієнко.

Emmer.Production: компактні товари для подорожей та спорту

Emmer виробляють рушники, чохли для дорожніх валіз, дорожні подушки, також надають послуги з нанесення логотипів та малюнків.

«Ми бренд Emmer.Production. Ми дніпровська продакшн-студія, яка працює з текстилем. Це наша перша ярмарка в 2020 році. Сильно її чекали. Вивезли з собою звичний асортимент компактних рушників. Додали ще багато класних «шоперів», які самі виробляємо у Дніпрі. У нас з’явився новий проект. Під час карантину ми вирішили не сидіти і не чекати, поки щось відбудеться, ми почали друкувати дитячі малюнки на подушки і на «шопери». 

Спочатку, із впровадженням карантину, було сумно. Ти сидиш і розумієш, що весь світ зачинений. У нас товари здебільшого для спорту, для туризму. Ми виробники, ми працюємо зі спортивними заходами, зі спортивними комплексами. Вони всі зачинені. І ми два тижні посиділи, подивилися одне одному в очі, а потім подумали, що потрібно чимось займатися. І прийшли до ідеї друкування малюнків на подушках та «шоперах».

Не змінити підходи і процеси під час карантину не можна. Ми з вами стикаємося наразі з кризою. Потрібно змінюватися, потрібно адаптуватися», – коментує представниця бренду Emmer Анна.

Карантин – добра нагода подорожувати власною країною, зазначає Анна. А їхній бренд допоможе у цьому.

«Обороти в нас дещо впали, тому що попит зменшився. Але, тим не менш, у нас все ще є наші постійні клієнти, вони нам довіряють, вони нас знають, вони знають, що у нас якісний продукт, вони знають, що, якщо вони до нас прийдуть, то отримають певний рівень сервісу. Всі зараз пішли в Інтернет і ми також починаємо це освоювати. Я сподіваюся, що все буде добре. Принаймні, особисто мої прогнози достатньо позитивні. Я дуже сподіваюся, що вони збудуться», – каже представниця бренду Emmer.

Чабанська садиба: здоровий та освіжаючий бузиновий квас

«У нас невеликий сімейний бренд «Чабанська садиба». Ми вирішили виробляти продукцію – бузиновий квас. Це легкий, літній квас, який прекрасно втамовує спрагу. Це спонтанна ідея, яка прийшла до нас під час карантину. Ми цей квас робимо для себе. А в цьому році, можливо, з’явилося більше вільного часу. Або, відвідала муза і вирішили спробувати. Нам подобається, нашим гостям подобається. Можливо, сподобається комусь ще », – каже співзасновниця бренду Ірина Чабан.

Антон Філіппов

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Поділитися: