ГЗК в Жовтих Водах готують до ліквідації

15 лютого 2021 о 18:45 - 1211

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


ГЗК в Жовтих Водах готують до ліквідації

Таким чином, Україна може втратити енергетичну незалежність і безпеку.

Про це повідомляє “Дніпро обласний”, посилаючись на сторінку в Facebook народного депутата Дмитра Чорного.

Він звинуватив в.о. міністра енергетики Вітренко в лобіюванні ліквідації державного підприємства «Схід ГЗК» і необхідності закуповувати аналогічні продукти в інших країнах. На думку глави Міненерго Юрія Вітренка, “якщо десь простіше і дешевше добувати урановий концентрат, добувати його потрібно не в Україні”, працівникам же підприємства він рекомендує відправитися на заробітки за кордон.

При цьому середня зарплата працівника ГЗК становить16,5 тисячі грн, а у адмінперсоналу – 30,9 тисячі грн. Керівник підприємства отримував в середньому 103 тисячі. На кінець минулого року, кількість співробітників ГЗК становила трохи менше 5 тис осіб.

Східний ГЗК – найбільше в Європі і єдине в Україні підприємство з видобутку та переробки уранової руди, здатне забезпечити потреби атомної енергетики держави в природному урані. Також ГЗК є найбільшим в Україні виробником сірчаної кислоти.

Держпідприємство “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (Жовті Води, Дніпропетровська область) в січні-вересні 2020 року отримало 356,9 млн грн збитку. Фінансові результати діяльності підприємства за підсумками всього 2020 року очікуються в кінці лютого.

Також ми писали: ДТЕК попередила громади Павлоградського та Синельніковського районів про закриття шахт.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: