Грантовий конкурс «Культурна столиця»: у Дніпрі нагородили переможців

21 травня 2021 о 16:00 - 1026

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Грантовий конкурс «Культурна столиця»: у Дніпрі нагородили переможців

20 травня у Дніпрі відбулося урочисте нагородження переможців грантового конкурсу «Культурна столиця».

Про це повідомляє Дніпровська міськрада.

З-поміж 87 поданих ідей експертна комісія обрала 37 найкращих. Для вручення відзнак авторів проєктів-переможців запросили у «Bubamara Concert Hall».

«Щороку конкурс збирає нові ідеї, а також цікавих особистостей. Своєрідним відкриттям року стало те, що велика кількість пропозицій стосувалася проведення театральних вистав. Цьогоріч осторонь не залишився жоден з аспектів культурного життя. Це значить конкурс живе, сподіваюсь, що цей механізм буде й надалі працювати для розвитку культури та спрямування Дніпра до культурної столиці», – сказав начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

На реалізацію обраних ініціатив надано муніципальні гранти на загальну суму 8 млн грн.

 «Сьогодні ми відзначаємо людей, які після непростого конкурсного відбору заслужили право реалізувати свої проєкти. Вони отримають різні гранти: від 20-30 тисяч гривень до 400 тисяч. Є такі, що фінансуватимуться частково. Так ми намагаємося підтримати якомога більше проєктів та не втратити нічого, що б могло збагатити культуру нашого міста», – сказав депутат Дніпровської міської ради, голова художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій  Гельфер.

За словами позаштатного радника міського голови Дніпра з питань культури Євгена Гендіна, конкурсний відбір проходив чесно, справедливо та із суперечками.

«Під час відбору був момент врахування пандемійності, тому проєкти тих, хто цього не передбачив, довелося відкласти. Ідеї, не пов’язані із проведенням масових заходів, деякий пріоритет все ж таки мали. Були зустрічі із конкурсантами, а потім довготривалі обговорення поданих проєктів. Обирати завжди складно, однак, я вважаю, що ані учасники, ані члени експертної комісії дарма часу не витрачали. Значущість своїх проєктів конкурсанти довели. Ми віримо, що переможці себе гідно покажуть, можливо не так гучно, як це буває, але місто про це дізнається», – розповів позаштатний радник.

Одним із переможців став проєкт дніпровської режисерки Катерини Стрельченко. Вона отримає грант на створення документального фільму про Олеся Гончара «Слово як зброя».

«Я дуже люблю і захоплююсь рідним містом. Люди, які зробили вагомий внесок у його розвиток, мене особисто надихають. Ім’я Олеся Гончара завжди було для мене на слуху, тож створити про нього фільм –  для мене важливо. Ми вже налаштовані на роботу і потроху до неї беремося. Я у захваті і вдячна тому, що міська влада підтримує творчих людей, яким сьогодні непросто знайти фінансування для реалізації своїх ідей», — сказала Катерина Стрельченко.

Грантовий конкурс «Культурна столиця» стартував у 2016 році, коли аналогів йому в Україні ще не було. За цей час міська влада підтримала 169 проєктів на загальну суму майже 32 млн грн.

“Лица” раніше писали:

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: