“Геть комуну та радянську владу”: у Дніпрі в музеї ім. Яворницького відкрили виставку з рідкісними архівними документами

26 листопада 2020 о 16:00 - 995

AvatarVirsavia Gonchar


“Геть комуну та радянську владу”: у Дніпрі в музеї ім. Яворницького відкрили виставку з рідкісними архівними документами

25 листопада в Дніпрі, у музеї імені Яворницького, відкрили виставку до 87-х роковин пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років – «Геть комуну та радянську владу»: спротив селян Дніпропетровщини насильницькій колективізації та Голодомору».

Її підготував міський Музей спротиву Голодомору спільно з Національним музеєм Голодомору (Київ) та Інститутом дослідження Голодомору.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Наталя Романець, кураторка виставки, розповіла що, в експозиції представлині рідкісні архівні документи щодо опору колективізації 1930-го року.

Зокрема, мова йде про «волинки» – беззбройні стихійні селянські виступи проти розкуркулення, якими навесні 30-го були охоплені села й хутори краю. Активну участь у них брало жіноцтво.

«Це моє наукове досягнення – карта «волинок» в області. Інформація для неї збиралася упродовж тривалого періоду і по краплях. Це волинки на території Дніпропетровського округу 1930 року. Оці червоні крапочки – палав увесь Дніпропетровський округ», – зазначила науковиця.

За словами кураторки, виставка розповідає про один із найактивніших виступів у селі Спаському Новомосковського району, який тривав кілька днів. Семеро учасників були засуджені до різних термінів ув’язнення.

За радянських часів ці всі події замовчувалися, каже дослідниця.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: