Філатов та Корбан можуть бути визнані шахраями

12 жовтня 2020 о 16:15 - 18339

adminadmin


Філатов та Корбан можуть бути визнані шахраями

Міський голова Дніпра Борис Філатова та «тіньовий мер» Геннадій Корбан можуть бути причетними до фінансових махінацій із підприємством «ІВП «Енергія».

Зокрема, сайт «Лица» повідомляв, що мер Дніпра Борис Філатов отримав 5,7 мільйонів гривень дивідендів у червні 2020 року. У серпні цього ж року Філатов задекларував девіденди від «ІВП «Енергія» на суму 9,5 мільйонів гривень.

Однак згідно із річною інформацію емітентів цінних паперів станом на 31 грудня 2019 року дохід власників акцій підприємства дорівнює нулю.

 

У 2019 році підприємство отримало прибуток у розмірі 34,1 мільйонів гривень. Що цікаво, у порівнянні з аналогічним періодом у 2018 році прибуток підприємства зріз у 72 рази (у 2018 році він склав 475 тисяч гривень).

Як виявилося, такі «дива» з підприємством «Енергія» трапляються вже не вперше. Так, у 2015 році прибуток компанії склав 5,3 мільйонів гривень. А у 2016-2017 рр. цей показник дорівнював 0 мільйонів гривень. Такі перепади прибутковості фірми можуть свідчити про фінансові махінації, які могли бути вчинені міським головою Дніпра Борисом Філатовим та головою громадьської ради Геннадієм Корбаном.

Нагадаємо, «Інжинірінгово-виробниче підприємство «Енергія» займається дослідженням й експериментальною розробкою у сфері інших природничих і технічних наук.

За даними аналітичної платформи YouControl, підприємство «Енергія» входить до «групи Геннадія Корбана». Основним напрямком діяльності компаній групи є нерухомість, зокрема готелі та торгівельні центри. Підприємство «Енергія» було засновано 18 грудня 1996 року у місті Кривому Розі. Керує компанією Сергій Мацько.

Кінцевими бенефіціарами компанії є мер Дніпра Борис Філатов та голова громадської ради Дніпра, підприємець Геннадій Корбан.

Засновником підприємства є Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області. Державна установа володіє 25.9% акцій підприємства. Інша частина – 74,1% – знаходиться у власності Ігоря Желєзко (15%), Бориса Філатова (27.9%), Володимира Горба (22.1%) та Геннадія Корбана (25%).

За інформацією з відкритих джерел, Володимир Горб – давній бізнес-партнер Геннадія Корбана, колишній депутат Дніпропетровської обласної ради у складі фракції «УКРОП» у часи, коли Корбан місцевим осередком партії. Геннадій Корбан займає посаду голови громадської ради, а також є фігурантом ряду кримінальних проваджень.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: