Економіст про накопичувальну пенсійну систему: законопроект заведе зарплати у тінь

24 листопада 2020 о 11:09 - 759

verasta3verasta3


Економіст про накопичувальну пенсійну систему: законопроект заведе зарплати у тінь

Законопроект про накопичувальну пенсійну систему, який оприлюднив Кабінет міністрів, додасть навантаження на підприємства в умовах кризи, що призведе до переведення зарплат у тінь. Про це в коментарі УНН сказав економічний експерт Віктор Медведь.

«Я оцінюю його вкрай негативно (законопроект про накопичувальну пенсійну системуред.), тому що фактично мова іде про підвищення оподаткування різних підприємств. Тобто, збільшується податкове навантаження. І слід зазначити, що правильно було б формувати Пенсійний фонд за рахунок продажу об’єктів приватизації, наприклад. І, відповідно, після того Пенсійний фонд інвестує грошові кошти і отримає відсотки.

З цих відсотків сплачують за пенсію, тощо. Це був би вірний, правильний механізм. Зараз же, фактично, проводять фіскалізацію додаткову, додаткове навантаження на підприємства в умовах тієї кризи, яка є. Це буде негативно впливати і призведе, перш за все, до переведення зарплат в тінь», – сказав Віктор Медведь.

Він зазначив, що законопроектом збільшується навантаження саме на підприємства.

«І окрім тих податків, які є, буде збільшуватися оподаткування фактично. Тобто, частина буде йти в традиційні пенсійні фонди, частина – в недержавні. Якби вони зменшили частку в державний Пенсійний фонд, а інша частка йшла в накопичувальний – це був би вірний шлях. А так – вони просто збільшують систему оподаткування», – додав економіст.

За його словами, все питання полягає в тому, що Пенсійний фонд є дефіцитним і фінансується з державного бюджету.

«Тому я пропоную: поповнити відповідний Пенсійний фонд за рахунок продажу об’єктів великої приватизації, продажу надр, тощо. Там, де нефіскальні напрямки отримання державою коштів. Якщо працювати в цьому напрямку, то можна накопичувати щороку, наприклад, 30-40 млрд та поповнювати відповідний фонд.

Зменшувати навантаження на підприємства, це буде стимулювати розвиток і підприємств, і пенсійні фонди – вони потім інвестують  грошові кошти в неризиковані операції. Фактично – фінансуючи  через неофіційних посередників підприємства. І це розвиває українські підприємства і економіку. А те, що вони роблять – вони, фактично, в умовах кризи, збільшують оподаткування. Не всіх, а деяких підприємств», – вказав експерт.

Нагадаємо, пенсійні виплати для найбільш вразливих осіб у 2021 році підвищаться.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: