Двоє дніпрян власними силами реконструювали особняк Непокойчицького

10 лютого 2021 о 18:10 - 737

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Двоє дніпрян власними силами реконструювали особняк Непокойчицького

Галина Недзвецька і Роман Лапко в 2018 році придбали квартиру в
двоповерховому особняку в стилі модерн з красивою, загостреною башнею, що був побудований у 1913 році. У той час особняк був будинком гірського інженера, члена міської управи Євгена Павловича Непокойчіцкого. Про це повідомляється в Instagram.

Особняк знаходиться на перетині вулиць Шевченка і Гоголя. На момент покупки квартири на другому поверсі її балкон і вежа були в зруйнованому стані, а по фасаду пішли тріщини.

Результат пошуку зображень за запитом особняк непокойчицкого 2020 год

Пара працює в команді по реновації старовинних будівель і прекрасно розуміє, що має справу з унікальним об’єктом – пам’ятником архітектури національного значення. Галина і Роман вивчили історію і особливості будови будинку і після неодноразового звернення до міськради з проханням про реставрацію, але, не отримавши жодної відповіді, самостійно приступили до ремонту балкона і вежі в своїй квартирі.

Пара почала відновлення з водостічних труб на даху, так як вся вода стікала по стінах і розмивала фасад, від чого і були розколи. Потім найняли скульптора для реставрації ліпнини, після чого робочі зачистили і заклеїли сучасними матеріалами тріщини. Зашпаклювали і підрівняне карнизи, зміцнивши їх, щоб не вкачувалися. Фінальним етапом була чистка фасаду, прогрунтовки і нанесення свіжої фарби.

«Наша компанія реставрувала архітектурну перлину Дніпра – будинок Вільгельма, три роки ми займалися цим проєктом. Напрацювали досвід, знання і захотіли застосувати їх «у себе вдома» – на Шевченка, 33. І зробити це за свій рахунок. Але отримали заяву в поліцію і цькування в інтернеті, – зітхає Недзвецька. – І я розумію, якщо у нас в будинку безлад в фундаменті, тріщини будуть йти і далі. І наша ситуація – це прецедент, який допоміг привернути увагу до проблем пам’яток архітектури по всьому місту і що міська влада повинна з цим щось робити. Ми всі не можемо просто дивитися, як вони руйнуються».

Ось так двоє небайдужих дніпрян змогли зберегти один з найбільш історично цінних особняків міста за свій рахунок.

Раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі відкрився “Музей дитинства”.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: